(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 sty 2014, 10:07

Jeszcze raz. W łączonych kursach 24/35 system to ROBIŁ. To nie było milion lat temu w galaktyce za górami i lasami, tylko na Bemowie w październiku.

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 03 sty 2014, 10:10

Można było dla tych trzech kursów zrobić dopisek "kurs wydłużony do krańca Służewiec", ale wówczas byłby dylemat - wieszać na Wołoskiej i Marynarskiej tarczki "41 okresowy" czy nie wieszać. A jak się za chwilę koncepcja zmieni? Będzie krzyk, że 41 na Służewiec dali i zabrali. A przecież podstawowy rozkład 17-ki od Radosława się nie zmienił (nawet daty nie zmieniono). Kursy, które zaczynały z 37 na Marymoncie (+wyjazd z R4), zaczynają jako 41 na Żeraniu. Włączanie się 41 z Żoliborza na Babce, 1 min przed rozkładowym kursem będzie wymagało precyzji :)

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 sty 2014, 10:49

Jednorazówka skasowana w 41r będzie ważna po przemianie w 17? A no tak, 75'...

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 2865
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 03 sty 2014, 10:57

A co pasażera to obchodzi? Rondo Radosława i do widzenia.
Co nie zmienia faktu, że nie tak do końca "do widzenia", bo zaraz to pojedzie dalej. 41 Służewiec i tyle, w rozkładzie piszemy "kurs wydłużony do krańca Służewiec", wieszamy na przystankach tak bardzo ważne "41 okresowy" (chociaż nie rozumiem, czemu nie dałoby rady nie wieszać nic, bo i tak mało kogo za przystankiem Woronicza interesuje, gdzie tramwaj jedzie - mało kto już tam wsiada, a nawet jeśli, to i tak wiadomo, że przed Służewcem to nigdzie nie skręci). Z 25 się tak da, to i z 41. Jestem za zmianą oznaczeń na przystanku ale tylko wtedy, gdy to ma sens, np tak było przy robotach na Bemowie. Tutaj nie ma to żadnego sensu. No, oprócz dezorganizacji.
2 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12
13 14
15 17

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 03 sty 2014, 10:58

Czytamy rozkłady " r - kurs do przystanku RONDO "RADOSŁAWA" i dalej jako linia 17 do pętli Służewiec". I już pasażer wie... :D I tak idę o zakład, że 95% pasażerów nawet nie zauważy, że wsiadło w 41 a wysiadło na JPII z 17-ki. Mały popłoch będzie jak Wołoską pojedzie prosto... ale ile osób jedzie z Bródna na PDPS 41/17?

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 03 sty 2014, 11:11

To może po prostu linia 77? Będzie prościej. A że cztery kursy? Cóż... Swoją drogą co na to taryfa biletowa? Czy pasazer, który wsiadł w 41 musi kasować drugi bilet w 17? W końcu kurs 41 jest tylko do przystanku Rondo Radosława.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 sty 2014, 11:12

Już nie ma biletów jednorazowych przecież :p

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 03 sty 2014, 11:15

No fakt, nawet dzisiaj sobie usiadłem za kierowcą i przestudiowałem nową taryfę. Ale ostatni raz na jednorazowym jechałem za Jaruzelskiego, więc jakoś przeoczyłem :)
Popatrz, jaka franca!

geograf_OSU
Posty: 644
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:12

Post autor: geograf_OSU » 03 sty 2014, 11:43

Zaraz, a nie moze to po prostu jechac jako 41 Sluzewiec na przodzie a boczna cala trasa Zeran Wsch - Sluzewiec, a na Babce zmienic tylko na 17 Sluzewiec z przodu i w srodku Metro Mlociny - Sluzewiec.

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 03 sty 2014, 13:32

Nie rozumiem waszych różnorodnych wątpliwości. Pracownicy organizatora wprowadzają każdą zmianę po dogłębnych przemyśleniach(a nie na noworocznym kacu) :idea:
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Georg
Posty: 6287
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 03 sty 2014, 15:23

Nie po dogłębnych przemyśleniach, tylko "po dogłębnych analizach" :)

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 03 sty 2014, 15:25

Paweł D. pisze:No i przebieranki z 41 na 17-kę. Na Rondzie Radosława przestawią się tablice.
Jak się przestawią. Takiej funkcjonalności nikt nigdy nie przewidywał, więc pozyjemy zobaczymy.

MichalJ pisze:Jeszcze raz. W łączonych kursach 24/35 system to ROBIŁ. To nie było milion lat temu w galaktyce za górami i lasami, tylko na Bemowie w październiku.
Jeden zasadniczy drobiazg był taki, że przystanek na Bemowie był pętlą (jak M Marymont z 17/37) i na wyświetlaczach była jazda na Nowe Bemowo i potem dalej do kolejnej pętli z nowym numerem. Owszem, można dać 41 Rondo Radosława kurs skrócony, a potem przełączyć się na 17 Służewiec, tyle, że dla mnie osobiście byłoby to patologią, bo pasażer nie wiedziałby co zrobi tramwaj na rondzie (może zniknie?).
Stary Pingwin pisze:Nie rozumiem waszych różnorodnych wątpliwości. Pracownicy organizatora wprowadzają każdą zmianę po dogłębnych przemyśleniach(a nie na noworocznym kacu) :idea:
Więc możemy być spokojni - będzie działać. Jak? - zobaczymy we wtorek :)
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

mkm101
Posty: 983
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 03 sty 2014, 15:53

KwZ pisze: Co do propozycji mkm101, to muszę ją przetrawić. Na pierwszy rzut oka jest baaaardzo metrocentryczna i jednak tnie masę wzkm.
Przypominam co napisałem w pierwszym poście przed kilkoma dniami: "Ponieważ "miasto" nie jest pewne jak zachowają się pasażerowie po uruchomieniu M2C więc na wszelki wypadek zostaną pocięte wszelkie połączenia które mogłyby być konkurujące z M2C". Niestety prymatem jest napełnienienie M2C (zwłaszcza przez Bródno i daleką Wolę - bo choć pasażerowie z kolei i 700-tek do M2C wsiądą bez problemu to nie wystarczą oni do założonego napełnienia M2C), wszystko inne będzie temu poświęcone. A wozkm trzeba zaoszczędzić na metro (tramwaje się do tego bardzo dobrze nadają bo mają fałszywie wysoki koszt wozokm).
Wolałbym żeby przeszła moja propozycja nr 3 ale mam do tego poważne wątpliwości

Co do wypowiedzi Bastiana - jako regularny użytkownik ciągu JPII widzę największy popyt na odcinku Femina-ONZ/DC i tam są największe wymiany (rano - na WZ "wsiadł", na ONZ/DC - "wysiadł" - przy czym na DC pojawia się porównywalna liczba pasażerów "wsiadł" ale tylko do 17 i mniej często do 41). Ta grupa pasażerów zagłosuje nogami za M2C zwłaszcza jak dostanie perspektywę jazdy jak śledzie w pociętych tramwajach na WZ. Zresztą, podejrzewam że ZTM o nich zadba, zostawiając 190 lub 512 lub 527 w niezmienionym kształcie (ewentualnie przerabiając czerwone na zwykłe). W przeciwieństwie do ONZ (i w mniejszym stopniu DC) Femina jest w znacznie większym stopniu węzłem przesiadkowym niż punktem docelowym

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 sty 2014, 16:36

osa pisze:Czyli jednak przyznajesz, że najlepiej zostawić 26 na dawnej trasie Wiatraczna-Górczewska i z dawną częstotliwością. Dziękuję!
Nie wiem, skąd ten wniosek:
mkm101 pisze:
Oczywiście to tylko moje domysły, osobiście bym zostawił 26 jak jest, 20 wysłał na Grochowską (lub odwrotnie, w zależności gdzie nam bardziej zależy na podaży miejsc), 1 i 18 jak jest, 8 skrócił do Ronda Daszyńskiego, 6 na solówkach Kawęczyńska-MMarymont, 28 z Gdańskiego na Kawęczyńską (dowozówka do M2C z tejże). 22 na Waszyngtona (zamiast 25). Ale to chyba za mało cięć by "przekonać pasażerów do M2C"
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 03 sty 2014, 17:18

Przeczytaj dokładnie - potem kolega napisał też, że wolałby 26 i często (co 5 min), i z bliskiego Grochowa.

ODPOWIEDZ