Warszawska Kolej Dojazdowa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 mar 2014, 23:35

Oficjalnie chodzi o prad, nieoficjalnie jednak krąży info, jakoby WKD wciąż żyło mrzonką, że uch ktoż na Średnicę wpuści.

Oczywiście, na Aleje też by nikt ich nie wpuścił, ale np. Na Nowowiejską czy nawet Okopową..
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 04 mar 2014, 13:17

Ciekawy jestem, kto jest autorem tej mrzonki i czy ma jakikolwiek kontakt z rzeczywistością... :roll:
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43


drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 13 mar 2014, 10:39

Ponoć 0,8 promila u maszynisty.
Popatrz, jaka franca!

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 13 mar 2014, 10:56

drapka pisze:Ponoć 0,8 promila u maszynisty.
Ten maszynista przyszedł ponad miesiąc temu pracować na WKD z SKMki. W ostatnim czasie 2 razy przejechał stację jadąc w kier. Warszawy-raz w Reducie Ordona, raz w Regułach.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 13 mar 2014, 11:13

Aż strach do pociągu wsiadać. 8-(
Popatrz, jaka franca!

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 13 mar 2014, 11:24

W WKD jest taka sama procedura dopuszczenia do pracy? Kontrola trzeźwości i 0,0?

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 13 mar 2014, 14:03

Walas pisze:
drapka pisze:Ponoć 0,8 promila u maszynisty.
Ten maszynista przyszedł ponad miesiąc temu pracować na WKD z SKMki. W ostatnim czasie 2 razy przejechał stację jadąc w kier. Warszawy-raz w Reducie Ordona, raz w Regułach.
To nie ten sam, co jakiś czas temu rozpruł rozjazd na czystym i gdy chciał ukryć zdarzenie (poprzez wycofanie EZTa) spowodował wykolejenie tegoż EZTa?

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 13 mar 2014, 15:18

Siakiś mistrz nastawnika?

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 13 mar 2014, 15:40

Inna sprawa, że WKD jeżdżę bardzo rzadko, a przebieganie przed ruszającym pociągiem widzę niemal za każdym razem. I dobrze że tym razem panią ten pociąg lekko trafił, na drugi raz zastanowi się zanim przebiegnie...
noidea

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 16 kwie 2014, 9:40

Czy wie może ktoś co dalej z przetargiem na EZT dla WKD? Od otwarcia ofert minęły 2 m-ce, a w temacie cisza jak makiem zasiał :-? Czyżby związku z sytuacją finansową mazowsza przetarg miałby być anulowany?

wojtor
Posty: 696
Rejestracja: 01 cze 2008, 12:01

Post autor: wojtor » 15 maja 2014, 14:42


Warszawska Kolej Dojazdowa ogłosiła przetarg na remont jednego z torów. Spółka chce wyremontować w wakacje odcinek o długości ok. 15 km.

Niemal co roku latem WKD remontuje jakiś fragment swojej linii. Wyjątkiem był rok 2013, kiedy nie udało się przewoźnikowi znaleźć wykonawcy remontu. A że spółka uważa, że roboty powinny być prowadzone jedynie w wakacje, gdy pasażerów jest zdecydowanie mniej, inwestycję przełożyła na rok następny. W tym roku przewoźnik liczy, że uda się rozstrzygnąć postępowanie przetargowe.

Ubiegłoroczne zamówienie dotyczyło jednak jedynie dwóch kilometrów torowiska, natomiast w tym przewoźnik chce przeprowadzić remont jednego toru, ale na odcinku około 15 km. – Inwestycja obejmuje remont toru nr 1 na odcinku od Śródmieścia do Komorowa z pominięciem dwóch odcinków, które już wcześniej wyremontowano – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. – Inwestycja ma na celu przywrócenie jej podstawowych parametrów niezbędnych do prowadzenia ruchu pociągów z prędkością co najmniej 80 km/h po zlikwidowaniu obowiązujących aktualnie odcinkowych ograniczeń prędkości ze względu na stan torowiska – dodaje.

Poprzednie remonty spowodowały spore utrudnienia dla pasażerów. Jak będzie tym razem? – W ramach planowanego remontu w okresie od 28 czerwca do 31 sierpnia włącznie na całej długości szlaku pomiędzy stacjami Warszawa Śródmieście WKD i Komorów zostanie zamknięty remontowany tor w kierunku od Warszawy do Grodziska Maz. W związku z powyższym ruch pociągów będzie prowadzony wyłącznie po sąsiednim torze nr 2. Aktualnie trwają jeszcze prace nad wariantami obsługi komunikacyjnej odcinka linii WKD objętego ograniczeniami. Każda z analizowanych możliwości obejmuje udział zastępczej komunikacji autobusowej – podkreśla rzecznik wukadki.

Środki na modernizację infrastruktury kolejowej będą pochodzić m.in. z kredytu, jaki został udzielony WKD w 2012 r. przez Europejski Bank Inwestycyjny.
źródło: http://wiadomosci.wpr24.pl/kilkanascie- ... 19962.html

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 15 maja 2014, 23:32

Be∂a puszczać wahadłowo pociągi po 4 składy jeden za drugim czy nie da rady ze względu na podstacje? bo jedna wukadka co 60 minut to nie jest coś racjonalnego.
Obrazek

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 15 maja 2014, 23:46

Podstacjom za jedno, czy pociągi jadą jednym torem, czy dwoma. Ale zajechać czterema pociągami na Śródmieście WKD nie będzie łatwo. Zależy, na ile da się skorzystać z kawałka zamkniętego toru...

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 16 maja 2014, 8:27

Ze Śródmieścia do Komorowa czas przelotu to 26 minut. Czyli wahadło częściej niż co godzinę "niedasię". Jakby na Al. Jerozolimskich zabudowali półtrapez na czas remontu, możnaby było gonić pociągi co 40 min. Swoją drogą w tamtym miejscu półtrapez to by się i liniowo przydał.

Nie rozumiem, dlaczego zarząd WKD wzbrania się przed odtworzeniem trapezu w Michałowicach. W końcu 4 rozjazdy wraz z srk to jest jakieś 8 milionów złotych, a ile daje możliwości dywersyfikowania ruchu i wzmocnienia oferty na miejskim odcinku...
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

ODPOWIEDZ