Nie śpię, bo napie... projektuję SIP

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1537
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 21 maja 2014, 12:19

emyl pisze:No to jeszcze...
Obrazek
Łał. Normalnie jakby wycięte z wielkiej żółtej książki opatrzonej logiem BVG.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 21 maja 2014, 13:31

Emil, parę drobnych uwag, masz nienaturalnie szerokie jezdnie w stosunku do tramwajów - patrz al. Zieleniecka.
Zamiast numerów budynków lepiej umieścił byś przejścia dla pieszych (wystarczy jakimś cieniem) i drogi wyłącznie dla pieszych (może niekoniecznie przedepty). Przydały by sie jeszcze oznaczenia barier architektonicznych (mapabarier). Czasami jest niekonsekwencja, raz zaznaczasz numery na linii raz zaznaczasz numery obok linii - zdecyduj się na jedna wersje.
Ogólnie jest bardzo dobrze i nawet ja nie miał bym cierpliwości do takiego rzeźbienia grafiki.

Na jakim podkładzie to robisz? bo mam wrażenie że jest jakieś brzydkie odwzorowanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 21 maja 2014, 13:56

Teokrycie,
- to jest schemat - "grubość" ulic nie ma i nie musi mieć nic wspólnego z rzeczywistością.
- Jeśli chodzi o drogi piesze, również jest na to metoda, chociaż w tym schemacie akurat nie została użyta. Mam wątpliwości co do przejść dla pieszych...
- Bariery architektoniczne? Bez przesady, można by w ogóle zrobić mapę wszystkiego - ale niby po co?
- Jeśli chodzi natomiast o oznaczenia liniowe - również nie widzę powodu do zdecydowania się na jedną opcję. Tam, gdzie to możliwe, numery są w osi jezdni (pomiędzy fioletowymi liniami lub na nich, w zależności od ilości linii i tak dalej...), a tam, gdzie nie - są "ponad" ulicą. Nic w tym dziwnego.

Używam ortofotomapy i GoogleMaps wymiennie z Nokia/Bing/Microsoft/WhateverMaps

Danielu, nigdy nie ukrywałem, że grafika używana przez BVG jest inspiracją wielu moich prac. Uważam, że opracowany tam system jest pod wieloma względami optymalny z punktu widzenia zarówno grafika (łatwa obróbka), jak i odbiorcy (klienta/pasażera - niezwykle czytelny), a przy tym cieszący oko.

Zresztą nasz ZTM również rżnie prosto z BVG niektóre pomysły. Robi to jednak niekonsekwentnie i dość nieudolnie w niektórych przypadkach, co akurat uważam za smutne :p

edit: 162 wróciło na Kłopotowskiego/Okrzei ;)

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 861
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 21 maja 2014, 15:47

emyl pisze:[5) Co?
chodzi o to, żeś wpisał na Okopowej numery linii tramwajowych na prawej (wschodniej) sygnaturze linii autobusowej :roll:
7 9 15 128 136 154 172 175 188 208 504 S-2 S-3 RL R8 N32 N38 N88

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 21 maja 2014, 16:53

kulikowski pisze:
emyl pisze:[5) Co?
chodzi o to, żeś wpisał na Okopowej numery linii tramwajowych na prawej (wschodniej) sygnaturze linii autobusowej :roll:
No i co z tego, żem tak zrobił...? Czy któraś z tych linii nie jedzie Okopową? :twisted:
Mapy Copernicusa z wczesnych lata dwutysięcznych kiedyś widziałeś, tak swoją drogą?

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 21 maja 2014, 17:23

Używam ortofotomapy i GoogleMaps wymiennie z Nokia/Bing/Microsoft/WhateverMaps
Dlatego taki rozciągnięty wychodzi :)

Tak, wiem że to schemat, jednak masz bardzo duży rozrzut szerokości - miedzy uliczkami dojazdowymi a innymi. Traci na tym czytelnośc gdyz mamy za dużo poodalanych od siebie kresek i trzeba szukac tej właściwej.

Bariery choćby w stylu ze przystanek jest niedostępny dla osób z wózkiem - patrz te przy rondzie Waszyngtona. Przejścia dla pwieszych to tylko przy dużych zespołach bo czasem jakiegoś np brakuje i trzeba "biec" dookoła.
Obrazek

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 21 maja 2014, 20:27

Teokryt pisze:Dlatego taki rozciągnięty wychodzi :)
Nie za bardzo rozumiem...

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 22 maja 2014, 9:56

Przystanki autobusowe na Targowej w ZP Kijowska są tymczasowe :P

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 maja 2014, 11:46

Żebyś się jeszcze nie zdziwił.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 23 maja 2014, 10:05

No tak, druga Wiatraczna oraz Dwernickiego też były tymczasowe,a raczej mroźne dla 523 :P

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 23 maja 2014, 11:25

Jaki masz problem z drugą Wiatraczną (oprócz tego, że powinna być stała, nie NŻ) i Dwernickiego (też powinien być stały)? No i nie rozumiem problemu z Kijowską. Dzięki tym przystankom (szczególnie temu w stronę Wileniaka) można się sensownie przesiąść z tramwaju do autobusu jadącego w nieczynny dla tramwajów odcinek Targowej czy do Wileniaka. Bo przesiadki przy Zielenieckiej ni cholery sensowne nie są.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 maja 2014, 12:07

A przystanek w stronę Stadionu może za chwilę dodatkowo oferować bardzo sympatyczną przesiadkę do/z metra Stadion.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 23 maja 2014, 12:12

To może zlikwidować przystanek Al. Zieleniecka dla linii przyśpieszonych, skoro to jest tak dobre miejsce do przesiadki? :>

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 23 maja 2014, 12:17

A czemu likwidować? Oba przystanki są korzystne, zależnie od relacji w której ktoś chce się przesiąść. Kijowska jest o tyle niefajna, że brakuje mi w miejscu, gdzie wszyscy i tak przechodzą nielegalnie, legalnego przejścia dla pieszych. Wtedy przesiadka z np. 509 jadącego na Gocław do 3 jadącej na Gocławek byłaby idealna.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 23 maja 2014, 12:20

Żeby nie spowalniać komunikacji, ale to nie ten temat. :)

ODPOWIEDZ