Co w dzielnicy Ursynów piszczy

Moderator: Wiliam

Łukasz
Posty: 12137
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 01 mar 2015, 21:02

Jak ustawia na 40, to moze i przy 80 bedzie działać :)
ŁK

adner
Posty: 625
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 01 mar 2015, 22:00

Może przy okazji przydałoby się pomiar odcinkowy zainstalować ;)

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 01 mar 2015, 23:46

adner pisze:Może przy okazji przydałoby się pomiar odcinkowy zainstalować ;)
Prewencja z Piaseczna do tego nie dopuści ;)

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 01 kwie 2015, 10:05

Ciekawe, ciekawe... ("Stołeczna" o P+R Stokłosy):

"W ZTM planują, że będą tu zawracały linie z "zielonego" Ursynowa (w planach jest uruchomienie połączenia m.in. przez ul. Baletową w Pyrach), a także z biurowego Służewca"

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... _dzis.html

To na 193 zabraknie miejsca? Chyba nikt by nie płakał.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2219
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 01 kwie 2015, 14:23

drapka pisze:Ciekawe, ciekawe... ("Stołeczna" o P+R Stokłosy):

"W ZTM planują, że będą tu zawracały linie z "zielonego" Ursynowa (w planach jest uruchomienie połączenia m.in. przez ul. Baletową w Pyrach), a także z biurowego Służewca"

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... _dzis.html

To na 193 zabraknie miejsca? Chyba nikt by nie płakał.
Martwi mnie to połączenie ze Służewca. Jeżeli to pojedzie na trasie URSYNÓW PŁD. - ... - jak wtyczki 504 - WKD RAKÓW to z Ursynowa będzie wyjeżdżało z powietrzem.

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 01 kwie 2015, 14:29

Nowe szczegóły zmian w komunikacji (nie tylko na Ursynowie) po otwarciu parkingu:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... etrze.html

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2219
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 01 kwie 2015, 14:37

osa pisze:Nowe szczegóły zmian w komunikacji (nie tylko na Ursynowie) po otwarciu parkingu:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... etrze.html
Czyli mamy tak:
401 - WKD - MARYSIN
515 - URSUS - URSYNÓW PŁD.
299 - URSYNÓW PŁD - PKP DAWIDY
193 - BOKSERSKA - URSYNÓW PŁN.

Nie jest to głupie.

401 pewnie będzie jeździło tylko w szczycie.

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 01 kwie 2015, 14:38

osa pisze:Zostanie też uruchomiona nowa linia, która kursowałaby także w weekendy z os. Niedźwiadek w Ursusie przez Włochy, Służewiec i koło metra Służew, a dalej przez ul. Wałbrzyską, Nowoursynowską, Ciszewskiego do pętli w nowym garażu przy metrze Stokłosy. - Dzięki temu poprawimy też dojazd do metra studentom SGGW z kampusu przy ul. Nowoursynowskiej - powiedział dyrektor Witek.
Mam nadzieję że to prima aprilis, przecież to będzie oznaczało prawie że na pewno pocięcie 193 i stada. ZTM chyba naprawdę chce wrócić do chaosu komunikacyjnego lat 90.

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2219
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 01 kwie 2015, 14:42

Vilén pisze:
osa pisze:Zostanie też uruchomiona nowa linia, która kursowałaby także w weekendy z os. Niedźwiadek w Ursusie przez Włochy, Służewiec i koło metra Służew, a dalej przez ul. Wałbrzyską, Nowoursynowską, Ciszewskiego do pętli w nowym garażu przy metrze Stokłosy. - Dzięki temu poprawimy też dojazd do metra studentom SGGW z kampusu przy ul. Nowoursynowskiej - powiedział dyrektor Witek.
Mam nadzieję że to prima aprilis, przecież to będzie oznaczało prawie że na pewno pocięcie 193 i stada. ZTM chyba naprawdę chce wrócić do chaosu komunikacyjnego lat 90.
Raczej 193 nie będzie pocięte. Już teraz Wałbrzyska narzeka na brak kursów w DŚ.

Wydaje mi się ze wspólny odcinek dla 193/515 będzie co 5/7,5/7,5.

Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 01 kwie 2015, 14:57

Podejrzewam, że 193 zostanie w szczycie bz bądź minimalnie ścięte. Poza szczytem i w DS wtedy spokojnie mogłoby nie kursować, przy założeniu rozsądnej częstotliwości 515.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 01 kwie 2015, 15:00

Nie spodziewałbym się na 515 poza szczytem więcej niż 15 minut. A juz na pewno nie w weekendy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 01 kwie 2015, 15:06

Czyli tyle samo, ile obecne 193, które ciężko określić pełnym. Ewentualne łączne 7,5 w DS byłoby strasznym marnotrawstwem.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Łukasz
Posty: 12137
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 01 kwie 2015, 15:12

Nie wiem, gdzie miałby byc ten chaos - chyba to tylko dziennikarstwo - bo moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, a parking to tylko (chory) pretekst.
ŁK

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 01 kwie 2015, 16:11

pawcio pisze:Nie spodziewałbym się na 515 poza szczytem więcej niż 15 minut. A juz na pewno nie w weekendy.
Pewnie obie będą wtedy kursować co 10/15/20 ze wzmocnieniami w mikroszczytach, co niby teoretycznie powinno dać razem 5/7,5/10… ale w praktyce pewnie da 10/15/20 w dwuskładach.

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 912
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 01 kwie 2015, 16:28

Trasa jest bardzo długa, autobusy w wielu miejscach stoją w korkach i łapią opóźnienia. Jednocześnie są nierównomiernie obciążone, dlatego ZTM jest zmuszony uruchamiać skrócone kursy wariantowe, by zapewnić dojazd ze Służewca do metra Służew. Część tych kursów nie jest wykazana w rozkładzie jazdy, działają jako tzw. wtyczki i niewtajemniczonym pasażerom trudno się ich spodziewać na przystankach.
Widzę, że ZTM postanowił wykorzystać na swoją korzyść argumenty pewnego radnego (niekoniecznie z Warszawy).
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

ODPOWIEDZ