1305 i 3307.5690 pisze:3357 3909 kasacja
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
610 Os. Górczewska - Dw. Wschodni (Lubelska).
Linię obsługuje zakład "Redutowa" i "Stalowa".
Linię obsługuje zakład "Redutowa" i "Stalowa".
+3338
PS. Dziękujemy koledze 3872 za świeżą dostawę zdjęć
PS. Dziękujemy koledze 3872 za świeżą dostawę zdjęć
Omni-bus - podgląd bieżący....
610 Os. Górczewska - Dw. Wschodni (Lubelska).
Linię obsługuje zakład "Redutowa" i "Stalowa".
Linię obsługuje zakład "Redutowa" i "Stalowa".
Według Omni-busa do kasacji obok 8921 dołączą jeszcze 8036, 8045 i 8755.
185 - najlepsza linia w mieście!
Oprócz małych manów, kasowanych jest też kilka gniotów:
4631, 4634, 4732, 4833, 4895.
Widać, że po dostawie solarisów miejsca na zakładzie brakuje. Wydaje się też, że limit kasacji wozów 12m na R13 został wyczerpany:
od lipca skasowano 11 szt gniotów, 6 szt krótkich manów, a 3 SU12 powędrowały na R10. Razem 20 sztuk.
4631, 4634, 4732, 4833, 4895.
Widać, że po dostawie solarisów miejsca na zakładzie brakuje. Wydaje się też, że limit kasacji wozów 12m na R13 został wyczerpany:
od lipca skasowano 11 szt gniotów, 6 szt krótkich manów, a 3 SU12 powędrowały na R10. Razem 20 sztuk.
- vernalisadonis
- Posty: 2958
- Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12
To także koszty utrzymania zbędnego taboru, który by tylko stał bezczynnie na zajezdni.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej
Niezłe tempo, 4634 jeszcze w poniedziałek w obydwu szczytach służył pasażerom, a już go skierowali do kasacji. 
-
Michalk001
- Posty: 1068
- Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
- Lokalizacja: Piastów
I całe szczęście, ten autobus obok SU15 był jednym z najgorszych zakupów w historii MZA. Ktoś kto to dopuścił do ruchu powinien za to zdrowo beknąć.ashir pisze:Niezłe tempo, 4634 jeszcze w poniedziałek w obydwu szczytach służył pasażerom, a już go skierowali do kasacji.
Pytam się, bo MSZ znowu kasuje się wozy, które jeszcze mogłyby spokojnie pojeździć - niektóre były po remontach (np. 8921). Ktoś pisze na omnibusie, że dany że wóz kilka dni temu jeszcze jeździł i całkiem dobrze mu to szło... Wg mnie tempo wymiany wozów w MZA w ostatnich latach jest za szybkie - począwszy od bizonów, potem innych ostatnich ikarusów, gniotów, kwadratów po modernie, czy odkurzaczy, a na końcu neoplanów - niektóre z nich spokojnie mogłyby jeszcze spokojnie pojeździć. Teraz kasuje się całkiem dobre wozy tylko po to, by nówkom zrobić miejsce na zajezdni - smutne to, gdy np. nie ma pieniędzy na uruchomienie kilku nowych brygad na najbardziej oblężonych liniach.SławekM pisze:Wystawiony na sprzedaż 3313 wg MZA ma przebieg 1 018 646 km.wincenty pisze: Ktoś się orientuje, jaki przebieg mają te wozy?
-
Autobus Czerwon
- Posty: 4553
- Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
- Lokalizacja: Stary Mokotów
- Kontakt:
To ile twoim zdaniem powinny jeździć te bizony? Ćwierćwiecze? 30 lat? Do końca świata i jeden dzień dłużej? Okres kiedy autobus jest zdatny do użytku to koło 9-11 lat, potem, to już wkład finansowy władowywany w jego reanimację jest bezsensowny.
W ogóle zlikwidujmy komunikację miejską, bo jest bez sensu...
Niedługo, tak myślę, w krzakach będą stać wozy z serii 82xx czy 8429 (
). Zaraz im jedenasty rok będzie leciał. 
Wstrzymajmy kasacje, a uda się uruchomić nowe brygady.wincenty pisze:Teraz kasuje się całkiem dobre wozy tylko po to, by nówkom zrobić miejsce na zajezdni - smutne to, gdy np. nie ma pieniędzy na uruchomienie kilku nowych brygad na najbardziej oblężonych liniach.

Weźmy już na tapetę 8921... Kiedy go wyprodukowano? 1999 r. To było 16 lat temu. MAN-y są o dwa lata młodsze i mają około 1,3 mln km na licznikach. Ten Solaris zatem natłukł z 1,5 mln km na spokojnie. Inną kwestią jest to, co padło. Może pękła konstrukcja dachu w okolicy silnika? (Jak głosił podpis pod innym zdjęciem Solarisów, że coś takiego spotkało innego U15 stojącego w tym samym rządku, co aktualnie 8921) Dachu CWS nie ruszał.wincenty pisze:Pytam się, bo MSZ znowu kasuje się wozy, które jeszcze mogłyby spokojnie pojeździć - niektóre były po remontach (np. 8921). Ktoś pisze na omnibusie, że dany że wóz kilka dni temu jeszcze jeździł i całkiem dobrze mu to szło... Wg mnie tempo wymiany wozów w MZA w ostatnich latach jest za szybkie - począwszy od bizonów, potem innych ostatnich ikarusów, gniotów, kwadratów po modernie, czy odkurzaczy, a na końcu neoplanów - niektóre z nich spokojnie mogłyby jeszcze spokojnie pojeździć. Teraz kasuje się całkiem dobre wozy tylko po to, by nówkom zrobić miejsce na zajezdni - smutne to, gdy np. nie ma pieniędzy na uruchomienie kilku nowych brygad na najbardziej oblężonych liniach.
To, że pamiętasz, jak coś było nowe, nie oznacza, że to się nie starzeje. Czas pożegnania U15 nadchodzi. NG313 takźe pora skasować.
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11
-
Michalk001
- Posty: 1068
- Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
- Lokalizacja: Piastów
Tym bardziej że te autobusy nie nadają się do użytku w okresie letnim.Tyrystor pisze:Weźmy już na tapetę 8921... Kiedy go wyprodukowano? 1999 r. To było 16 lat temu. MAN-y są o dwa lata młodsze i mają około 1,3 mln km na licznikach. Ten Solaris zatem natłukł z 1,5 mln km na spokojnie. Inną kwestią jest to, co padło. Może pękła konstrukcja dachu w okolicy silnika? (Jak głosił podpis pod innym zdjęciem Solarisów, że coś takiego spotkało innego U15 stojącego w tym samym rządku, co aktualnie 8921) Dachu CWS nie ruszał.wincenty pisze:Pytam się, bo MSZ znowu kasuje się wozy, które jeszcze mogłyby spokojnie pojeździć - niektóre były po remontach (np. 8921). Ktoś pisze na omnibusie, że dany że wóz kilka dni temu jeszcze jeździł i całkiem dobrze mu to szło... Wg mnie tempo wymiany wozów w MZA w ostatnich latach jest za szybkie - począwszy od bizonów, potem innych ostatnich ikarusów, gniotów, kwadratów po modernie, czy odkurzaczy, a na końcu neoplanów - niektóre z nich spokojnie mogłyby jeszcze spokojnie pojeździć. Teraz kasuje się całkiem dobre wozy tylko po to, by nówkom zrobić miejsce na zajezdni - smutne to, gdy np. nie ma pieniędzy na uruchomienie kilku nowych brygad na najbardziej oblężonych liniach.
To, że pamiętasz, jak coś było nowe, nie oznacza, że to się nie starzeje. Czas pożegnania U15 nadchodzi. NG313 takźe pora skasować.