Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 2958
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 04 sty 2016, 9:16

Te najlepsze najprędzej pójdą na sprzedaż.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej

webtom
Posty: 105
Rejestracja: 29 cze 2009, 21:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: webtom » 04 sty 2016, 9:33

Plota od kierowcy głosi, ze maja isc pod Poznań, do MANa. Podobno są juz wytypowane egzemplarze. Oczywiście MAN je odsprzeda dalej. Z tego co widziałem, takie praktyki miały juz miejsce, ale jak mówiłem, nie jest to potwierdzona informacja.

Robert 514
Posty: 859
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:14
Lokalizacja: Wawa / Wrocław

Post autor: Robert 514 » 04 sty 2016, 16:46

A 209 239 247 250 bye bye

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 2958
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 04 sty 2016, 17:27

Opuściły juź bramy ITSu?
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 sty 2016, 20:39

Poc Vocem pisze: Co więcej maksymalne naprężenia, jakie może przenieść taka spoina wychodzą zazwyczaj około 2-3 razy mniejsze niż wytrzymałość elementu.
Hm? Mnie uczyli na metalach, by spoiny projektować tak, by właśnie nie stanowiły wąskiego gardła w konstrukcji.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3481
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 04 sty 2016, 21:00

Bo w budownictwie tak można, więc się tak robi. Natomiast w mechanice pojazdów jest to często niewykonalne z powodu ograniczeń konstrukcyjnych, gdyż uniemożliwia to maksymalna długość spoiny (przy założeniu maksymalnej dopuszczalnej grubości). Jest to też zależne od tego, że w pojazdach stosuje się raczej stal o wyższych parametrach wytrzymałościowych niż w budownictwie, co dodatkowo zaburza tę proporcję. Mówiąc krótko na inne warunki brzegowe projektuje się spoinę pachwinową w blachownicy ze stali miękkiej, a na inne spoiny czołowe w kratownicy autobusu ze stali niskostopowej.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 sty 2016, 21:28

No dobrze, tylko w takim razie po co przeprojektowywać konstrukcję w pojazdach, skoro i tak decyduje spoina? Tylko ze względy na wyboczenia?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3481
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 04 sty 2016, 21:50

Skręcenia, oni sprawdzają też skręcenia. Zresztą kratownica jest raczej z definicji na wyboczenia niepodatna, raczej dopatrywałbym się domniemania, że na skutek ubytku w kratownicy, może po prostu zostać przekroczona wytrzymałość na rozciąganie, tzn. że wytrzymałość istniejącego elementu kratownicowego będzie mniejsza niż spoiny po wymianie. Ale to już są domysły, a chwilowo nie mam z kim się skonsultować.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

alojz
Posty: 2490
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 08 sty 2016, 19:52

Dwa midimany wylądowały w Olkuszu.
Obrazek

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 08 sty 2016, 20:42

He he, 1302. Akurat trafili dobry egzemplarz.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
5690
Posty: 506
Rejestracja: 26 sie 2007, 22:44
Lokalizacja: Warszawa/Ursus

Post autor: 5690 » 08 sty 2016, 22:13

http://www.mza.waw.pl/ps.php?i=721&c=31&l=1
-1308
-1309
-3327
-3344
-3345
-3914
-4634
-4691
-4732
-4742
-4752
-4791
-4802
-4833
-4865
-4895
-8036
-8045
-8755
#5690 07.11.1997-10.09.2013

Awatar użytkownika
Gontar
(Rav5202)
Posty: 932
Rejestracja: 15 paź 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa - Witolin

Post autor: Gontar » 14 sty 2016, 15:13

Przegubowy MAN z zielonymi (!) wyswietlaczami opuścił Warszawę w kierunku Łomianek na holu.

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 14 sty 2016, 15:14

Do sprzedawanych MAN-ów montują stare wyświetlacze - patrz NM223 sprzedane do Olkusza.

Awatar użytkownika
Gontar
(Rav5202)
Posty: 932
Rejestracja: 15 paź 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa - Witolin

Post autor: Gontar » 15 sty 2016, 18:55

Domas pisze:Do sprzedawanych MAN-ów montują stare wyświetlacze - patrz NM223 sprzedane do Olkusza.
Tego nie wiedziałem.

Dodano po 27 sekundach:
Aż się zastanawiałem czy jakaś sztuka z zielonymi wysw mi umknęła na mieście

Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2005, 16:07
Lokalizacja: Zielone Pola Białej Łąki
Kontakt:

Post autor: Tyrystor » 15 sty 2016, 22:29

Stalowa jak widać nie wyrzuciła ani jednego starego wyświetlacza R&G, do sprzedawanych gniotów też powsadzali. Niegłupio pomyślane, jeśli nic sobie nie dopowiadam, to do "sklepu" trafiały autobusy z nowymi diodowymi wyświetlaczami, trochę szkoda sprzedawać nowy sprzęt...
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11

ODPOWIEDZ