Komunikacja w Rembertowie
Moderator: Wiliam
emyl pisze:Bzdury opowiadasz niemiłosierne.
Jedyna zmiana, jaka powinna w liniach rembertowskich nastąpić, to przekierowanie 225 na Wiatraczną, w zamian za wyprostowanie 143 przez Promcię. Wtedy zostaje zapewniony socjalny dojazd bezpośredni, a i przesiadka jednoperonowa, na Okularowej powiedzmy, jest zapewniona.
O to - zdecydowanie nie. Po tylu latach udupiania komunikacji w Rembertowie, po ostatnich zmianach Stary Rembertów naprawdę nie ma co narzekać. Wcześniej 515 co półgodziny świątek piątek czy niedziela z czasem zasilone 415, w rezultacie przyjeżdżały jedno po drugim. Teraz jedna częsta linia załatwia wszystkie potrzeby dowozu do szkół w obydwu kierunkach, tramwai, Szembeka, Wiatracznej, okolicznych sklepów - a ty chcesz to zastąpić obecnym 225? Słabe żartyfik pisze:Ponieważ 225 de facto nie istnieje, to bardzo chciałbym wiedzieć, co powiedzą w Rembertowie na odcięcie dostępu do Wiatraka i przesiadek w tramwaje. Bardzo.
Masakra, bez komentarza.Zgadzam się w stu procentach, że 145 na Kawęczynie nie jest najlepszym przykładem dowozówki do linii szkieletowych (520), ale na chwilę obecną nie widzę lepszego rozwiązania. Można ewentualnie osłabić jego częstotliwość podbijając w zamian 345 i 245. Być może nieznacznie wzrosłaby punktualność na Chełmżyńskiej.
- Emyl
- Podrzędne Chamidło
- Posty: 7118
- Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
- Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
- Kontakt:
A ja bym jednak prosił o komentarz.PiotrekP pisze:Masakra, bez komentarza.
A jak sądzisz? Nie na Gocławiu przecież.PiotrekP pisze:Wracając jednak do twoich propozycji, gdzie widziałbyś 143 za Promcią?
Okej, proszę o dokładny wykaz, jaki procent pasażerów 143, którzy wsiedli na terenie dzielnicy Rembertów wysiada na przystankach Gocławek, Pl. Szembeka, Wiatraczna.PiotrekP pisze:O to - zdecydowanie nie. Po tylu latach udupiania komunikacji w Rembertowie, po ostatnich zmianach Stary Rembertów naprawdę nie ma co narzekać. Wcześniej 515 co półgodziny świątek piątek czy niedziela z czasem zasilone 415, w rezultacie przyjeżdżały jedno po drugim. Teraz jedna częsta linia załatwia wszystkie potrzeby dowozu do szkół w obydwu kierunkach, tramwai, Szembeka, Wiatracznej, okolicznych sklepów - a ty chcesz to zastąpić obecnym 225?
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Ja jeszcze przypomnę, że i tak mówimy o pewnej sytuacji, której bym nie nazwał docelową, a która wynika z braków infrastrukturalnych, przede wszystkim w zakresie pętli. Gdy powstanie (kiedyś
) węzeł przesiadkowy przy rondzie, 143 powinno jechać tylko do tego węzła. A stamtąd w:
tramwaj na Grochów, Pragę, most Poniatowskiego itp.,
182 (plus pewnie jakieś E82) na TŁ,
401 (
515) na TS, Stegny, Służewiec,
i coś na Gocław.
I wtedy mielibyśmy pełną swobodę w kwestii kształtowania oferty (tabor, częstotliwość) zarówno linii zbiegających się do węzła i w nim kończących (143, 145, 142, obecne 521, obecne 502, planowane 137 i inne), jak i z niego wybiegających.
A na razie kombinujemy, jak się da.
I wtedy mielibyśmy pełną swobodę w kwestii kształtowania oferty (tabor, częstotliwość) zarówno linii zbiegających się do węzła i w nim kończących (143, 145, 142, obecne 521, obecne 502, planowane 137 i inne), jak i z niego wybiegających.
A na razie kombinujemy, jak się da.
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Po pierwsze, są budowane/otwierane nowe torowiska, czasem buspasy, a Wspólny Bilet to coś jeszcze w miarę nowego.koko pisze: Zatem, żadem rozwój komunikacji miejskiej nie wchodzi w rachubę?
Po drugie, ciężko o rozwój poprzez zwiększenie planu na terenach typu Wygoda: w pierwszej kolejności powinny to być nowe kierunki, gdzie pasażerów przybywa szybko i dużo (Służewiec Biurowy, Derby).
Po trzecie, ciężko o rozwój komunikacji w momencie, jak się jej tnie budżet o 10%.
Z mojej poprzedniej wypowiedzi wynika, że nie po to, żeby Mokry Ług jeździł tym do śródmieścia. A np. na Promenadę. Po za tym to spadek po dawnym 168.koko pisze: Po co zatem 225 jedzie ma Mokry Ług?
Skrócenie czasu przejazdu 143 pozwoliłoby na jakieś-tam podbicie 225.fik pisze:Ponieważ 225 de facto nie istnieje, to bardzo chciałbym wiedzieć, co powiedzą w Rembertowie na odcięcie dostępu do Wiatraka i przesiadek w tramwaje. Bardzo.
A to to tak...Bastian pisze:Ja jeszcze przypomnę, że i tak mówimy o pewnej sytuacji, której bym nie nazwał docelową, a która wynika z braków infrastrukturalnych, przede wszystkim w zakresie pętli. Gdy powstanie (kiedyś) węzeł przesiadkowy przy rondzie, 143 powinno jechać tylko do tego węzła.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
- fik
- Naczelne Chamidło
- Posty: 27740
- Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
- Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser
O ile? 3 minuty? I tak naprawdę wirtualne, bo obecne 143 ma cokolwiek nierealny czas przejazdu. Nawet jak wyrwiesz jedną brygadę, to 225 zrobisz dzięki temu co 20/30, a nie 30/40 - i dalej koszmarnie niepunktualne i nieregularne.KwZ pisze:
Skrócenie czasu przejazdu 143 pozwoliłoby na jakieś-tam podbicie 225.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!
225 to nie tylko Promenada. Przypomnę, że ul. Chełmżyńska to teren Rembertowa. Tam jest szkoła, przedszkole, dom kultury, przychodnia. Ta linia to żadna łaska. Musi być połączenie z pozostałym Rembertowem. A dlaczego na Mokry Ług ? Po pierwsze nie wszystko co jeździ z miasta musi kończyć się na Kolonii. Przy okazji jest to bezpośrednie połączenie z ul. Strażacką (Kordiana) gdzie jest kolejne przedszkole.
Mowa zaś o kursowaniu 143 przeż Chełzyńską to jakiś żart. Juz bardziej się nie da pokomplikowac wyjazdu z Rembertowa. Sama SKM-ka z częstotliwością 30' to za mało. Tak wiem, że jest jeszcze KM ale bilety jednorazowe (czasowe) ich nie obejmują. Do tego odwiecznie problemy na kolei.
Mowa zaś o kursowaniu 143 przeż Chełzyńską to jakiś żart. Juz bardziej się nie da pokomplikowac wyjazdu z Rembertowa. Sama SKM-ka z częstotliwością 30' to za mało. Tak wiem, że jest jeszcze KM ale bilety jednorazowe (czasowe) ich nie obejmują. Do tego odwiecznie problemy na kolei.
Bilety ZTM oczywiście. Jako mieszkaniec Warszawy podróżując z przesiadkami (bo niestety oprócz podwyżki biletów to decyduje o wyższych kosztach podróży zgodnie z polityką ZTM-u) liczę na sprawną komunikację miejską, a nie dodatkowo kupować droższe bilety konkurencji. A jak myślisz, kupujac bilet czasowy planując przejazd np. 153+SKM+175, gdy SKM się opóźnia to nagle mam lecieć do kasy KM i ponosić dodatkowe koszty ? Jesli tak to dziękuję za taką komunikację i jadę samochodem. Wiesz ile kosztuje taki przejaz rodziny 5-osobowej ? Nawet gdyby liczyć koszty kart miejskich. 350 zł na m-c. Dla mojego samochodu to starczy na paliwo na jakieś 1200 km. Tyle w miesiącu na dojazdy i rozwożenie dzieci to i tak za dużo. A jednorazowy wyjazd np. w niedzielę do centrum. Przy najtańszym wariancie (bilety 60 minutowe) tam i z powrotem to 45 zł. Do samochodu wystarczy na jakieś 150 km ! A do centrum jest 15 km.
-
Krzysiek_S
- Posty: 4721
- Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
- Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów