Strona 221 z 268

: 22 maja 2012, 17:19
autor: SG
Szeregowy_Równoległy pisze:szczególnie jak planuje się podróż z przesiadką przy Wileńskim.
W sumie jo :) Desperatów nie brakuje :) EOT.

: 22 maja 2012, 20:13
autor: MZ
Lukasz436 pisze:
Piottr pisze:Dzisiaj na przystanku Muranowska smutny pan z ZTM liczył osoby wsiadające w kierunku Królewskiej do Z1 (...)
Ja wczoraj tego potwora widziałem (...)
:arrow: Niefortunna zbitka :kekeke:. BPNMSP

: 22 maja 2012, 22:10
autor: Kracho
Szeregowy_Równoległy pisze:Skopane 460 ma tłumaczyć absurdalne dodanie przystanku dla 175? To nawet dla mnie zbyt karkołomne uzasadnienie. Oczywiście, że 460 powinno się zamienić w 360, ale co to ma do 175? Chociaż mam swoją teorię na temat 460: znaczna część pasażerów, którzy wsiadają przy Wileńskim w stronę Bankowego, to idioci, którym się wydaje, że czerwony numerek, zaliczający dokładnie te same przystanki, co czarnuch, dojedzie szybciej. Taką teorię usnułem stojąc na drugiego jako 527, nie mogąc domknąć drzwi z powodu wiszących u mych drzwi lemmingów, widząc przed sobą 190 z wolnymi miejscami.
Twoją teorię odbieram mniej więcej tak, że każdy kto wsiada w czerwońca to idiota :] A tymczasem właściwie wszystko co jedzie w relacji PIOTRA SKARGI-MRA w szczycie A jest zabejane na maksa (a 527 to przeważnie już nawet i na Młodzieńczej) i na Wileniaku lemmingowi ciężko wejść do takiego pojazdu. Takie 460, czy 360 (jak zwał tak zwał) nie jest skopane, tylko zbawieniem dla wsiadających przy cerkwi. Gdybym miał tam wsiadać to tylko do 460. Nie z powodu koloru, lecz z powodu bardzo małego zapełnienia.

Jeśli już mówimy o 527, to chętnie bym widział wywalenie przystanku PARK PRASKI z rozkładu, bo:
- w końcu jest to linia przyspieszona. Skoro między Młodzieńczą, a Skargi omija aż 5 przystanków, to ten mało znaczący także może.
- po ulokowaniu przystanków na rogach Solidarności/Jagiellońska odległość między przystankami DWORZEC WILEŃSKI a PARK PRASKI zmalała do dosyć śmiesznego dystansu.
- pasażerowie wciąż mają do dyspozycji kilka czarnuchów i kilka tramwajów.
Szeregowy_Równoległy pisze:To, co się dzieje rano przy Szwedzkiej (korek autobusów, taksówek i wołomińskich wsiobusów z niereformowalnymi, wołomińskimi, oderwanymi przemocą od pługa siusiakami za kółkiem, wystaje przed światła umożliwiające zjazd z buspasa) sprawia, że ciężko na Wileńskim w porannym szczycie być o czasie.
O tak. To już są jaja. Nie chcę wdawać się w dyskusję, czy przyczyną tego jest zbyt krótka faza zielonego w kierunku Wileniaka, czy zachowanie "wsiobusów", ale ostatnio były zapchane obydwa pasy do jazdy prosto, od skrzyżowania po samą śluzę. Kierowca 512, którym podróżowałem, nie miał za bardzo wyjścia i podjechał pasem do skrętu w Szwedzką i wcisnął się na buspas tuż przed skrzyżowaniem. Fakt, że między krzyżówką a śluzą stoją w korku z 4 przegubowce, powinno dać odpowiednim osobom coś do myślenia.
By the way... Na ile przegubowców jest przewidziany przystanek na rogu Solidarności/Szwedzka? Na 3?
PS. Ups. Nie zauważyłem że już jest EOT.

: 23 maja 2012, 10:41
autor: Łukasz
Kracho pisze: Jeśli już mówimy o 527, to chętnie bym widział wywalenie przystanku PARK PRASKI z rozkładu, bo:
- w końcu jest to linia przyspieszona. Skoro między Młodzieńczą, a Skargi omija aż 5 przystanków, to ten mało znaczący także może.
- po ulokowaniu przystanków na rogach Solidarności/Jagiellońska odległość między przystankami DWORZEC WILEŃSKI a PARK PRASKI zmalała do dosyć śmiesznego dystansu.
- pasażerowie wciąż mają do dyspozycji kilka czarnuchów i kilka tramwajów.
- bo w n kursach na n+1 utknie za 718/160/..., nie otwierając drzwi.

: 23 maja 2012, 16:42
autor: Pan Piotr
fik pisze:
Łukasz pisze:To wypisówki? Np. taka Wawelska dla 157/521 ;] , za to 150 się musiało przez 3 pasy przebijać, choć odległość od Kina Ochota/Kopińskiej jest podobna.
Żeby było zabawniej, podczas objazdów wiaduktu Jerozolimskich jadące w tej samej relacji 127 Wawelską zaliczało. 150 z kolei omijało Zajęczą w kierunku Szczęśliwic, 149 omijało Radziejowicką, 136 Magellana, 192 Gotarda, itd, itp.
Jeszcze:
160 i 192omijały przystanek STARE MIASTO
105 i 109 omijały EMILII PLATER
171 i 190 omijały OKOPOWĄ

z bliższych Śródmieściu :)

131 do dzisiaj omija DS RIVIERA

: 23 maja 2012, 16:57
autor: Szeregowy_Równoległy
Kracho pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze:Skopane 460 ma tłumaczyć absurdalne dodanie przystanku dla 175? To nawet dla mnie zbyt karkołomne uzasadnienie. Oczywiście, że 460 powinno się zamienić w 360, ale co to ma do 175? Chociaż mam swoją teorię na temat 460: znaczna część pasażerów, którzy wsiadają przy Wileńskim w stronę Bankowego, to idioci, którym się wydaje, że czerwony numerek, zaliczający dokładnie te same przystanki, co czarnuch, dojedzie szybciej. Taką teorię usnułem stojąc na drugiego jako 527, nie mogąc domknąć drzwi z powodu wiszących u mych drzwi lemmingów, widząc przed sobą 190 z wolnymi miejscami.
Twoją teorię odbieram mniej więcej tak, że każdy kto wsiada w czerwońca to idiota :] A tymczasem właściwie wszystko co jedzie w relacji PIOTRA SKARGI-MRA w szczycie A jest zabejane na maksa (a 527 to przeważnie już nawet i na Młodzieńczej) i na Wileniaku lemmingowi ciężko wejść do takiego pojazdu.
Dość dobrze wiem, jak wygląda 527 o poranku. I wiem też, że zdecydowana większość pasażerów 527 ewakuuje się na Bankowym. Zdecydowana większość tych, którzy atakują autobusy przy Wileniaku również wysiada z nich na Bankowym. Dlatego uważam, że ci, którzy przepuszczają względnie (jak na warunki Wileniaka o poranku) pustego czarnucha, uniemożliwiając odjazd przepełnionego 527, to idioci. Wybierają linię na podstawie koloru numerka (bo innych opcji nie widzę), chociaż mają alternatywę jadącą dokładnie tą samą trasą, zatrzymującą się w tych samych zespołach przystankowych. To mi przeszkadza. Na temat ludzi jadących od Skargi czy od Młodzieńczej nie wypowiadam się, bo rozumiem, że 527 jest najszybsze (bo jest). A w 460 idiotyczny jest tylko numerek, sama idea jest przednia i nie za bardzo rozumiem, czemu w szczycie B nie wprowadzono analogicznego rozwiązania w relacji Bankowy - Wileński.
PS Lemmingi najśmieszniej wyglądają, jak zaczynają biegać między przystankiem autobusowym a tramwajowym, nie mogąc się zdecydować. A jak jednocześnie podjadą dwa autobusy i dwa tramwaje, to dopiero robi się pociesznie.
A światła przy Szwedzkiej to ponury żart, ktoś przy nich coś podłubał, bo jeszcze dwa tygodnie temu takiego burdelu nie było. Też jadę pasem do skrętu w Szwedzką i wciskam się na buspas. A wsiobusy z Wołomina potrafią pod zakaz w Wileńską pojechać (WWL na rejestracji zobowiązuje), na co ja bym się nie odważył. Uprzednio wypuszczając pasażerów na środkowym pasie Solidarności i nie rozumiejąc, czemu ktoś trąbi i czemu komukolwiek to może przeszkadzać.
A co do Parku Praskiego: nie za bardzo jest sens nie zatrzymywać tam 527, bo i tak zazwyczaj zatrzymać się trzeba, przecież po torach pod prąd nie będę omijał tramwaju czy autobusu na przystanku (chociaż wsiobusy tak potrafią).

: 25 maja 2012, 18:55
autor: Glonojad
Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości, to jazda 151 z Woli na Gocław to nie jest dobry pomysł, jeśli komuś zależy na czasie.

Jeśli ktoś ma audiobooka (albo może czytać w autobusie) a żona łyknie spóźnienie z powodu spóźnienia autobusu, to takie 1h15 może sobie czytania zaliczyć.

: 13 lip 2012, 8:35
autor: 5280
120 :arrow: Olesin-.... Jórskiego- Radzymińska- Szwedzka- Starzyńskiego- Jagiellońska- Marcinkowskiego- dalej po staremu do Wschodniego
125 :arrow: Miedzylesie :arrow: Metro Ratusz Arsenał
135 :arrow: Dw. Wileński :arrow: PKP Olszynka Grochowska
160 :arrow: Dw. Wileński :arrow: Targówek
162 :arrow: Pl. Hallera :arrow: EC Siekierki
166 Dw. Kijowska :arrow: Kabaty STP
190 :arrow: DW. Wileński :arrow: Górczewska
302 :arrow: Buków :arrow: Pl. Hallera
338 :arrow: Utrata :arrow: Dw. Wschodni kijowska
512 :arrow: Zacisze :arrow: Dw. Wileński
527 :arrow: Skarbka :arrow: Ch Arkadia :D :D :D
718 :arrow: Struga :arrow: DW. Wileński
805 :arrow: Do Wileńskiego
Z12 :arrow: Dw. Wileński :arrow: Arsenał Ratusz
Z60 Targówek :arrow: DW Centralny
Z90 :arrow: Dw. Wileński :arrow: Ch Marki

: 13 lip 2012, 10:02
autor: Georg
Rozumiem, że 125 będzie na przeguby tylko, bo nic innego nie może jechać Mostem Śląsko-Dąbrowskim?

: 13 lip 2012, 10:18
autor: Domas
Yyy... co to jest? :-s

: 13 lip 2012, 10:20
autor: mobil one
5280 pisze:120 :arrow: Olesin-.... Jórskiego- Radzymińska- Szwedzka- Starzyńskiego- Jagielońska- Marcinkowskiego- dalej po staremu do Wschodniego
125 :arrow: Miedzylesie :arrow: Metro Ratusz Arsenał
135 :arrow: Dw. Wileński :arrow: PKP Olszynka Grochowska
160 :arrow: Dw. Wileński :arrow: Targówek
162 :arrow: Pl. Hallera :arrow: EC Siekierki
166 Dw. Kijowska :arrow: Kabaty STP
190 :arrow: DW. Wileński :arrow: Górczewska
302 :arrow: Buków :arrow: Pl. Hallera
338 :arrow: Utrata :arrow: Dw. Wschodni kijowska
512 :arrow: Zacisze :arrow: Dw. Wileński
527 :arrow: Skarbka :arrow: Ch Arkadia :D :D :D
718 :arrow: Struga :arrow: DW. Wileński
805 :arrow: Do Wileńskiego
Z12 :arrow: Dw. Wileński :arrow: Arsenał Ratusz
Z60 Targówek :arrow: DW Centralny
Z90 :arrow: Dw. Wileński :arrow: Ch Marki
Co to za brednie ? Nic na ten temat nie ma na oficjalnej stronie ZTM.
Wróżycie z fusów,bajki sobie nawzajem opowiadacie ?

: 13 lip 2012, 10:21
autor: 5280
mobil one pisze:
5280 pisze:120 :arrow: Olesin-.... Jórskiego- Radzymińska- Szwedzka- Starzyńskiego- Jagielońska- Marcinkowskiego- dalej po staremu do Wschodniego
125 :arrow: Miedzylesie :arrow: Metro Ratusz Arsenał
135 :arrow: Dw. Wileński :arrow: PKP Olszynka Grochowska
160 :arrow: Dw. Wileński :arrow: Targówek
162 :arrow: Pl. Hallera :arrow: EC Siekierki
166 Dw. Kijowska :arrow: Kabaty STP
190 :arrow: DW. Wileński :arrow: Górczewska
302 :arrow: Buków :arrow: Pl. Hallera
338 :arrow: Utrata :arrow: Dw. Wschodni kijowska
512 :arrow: Zacisze :arrow: Dw. Wileński
527 :arrow: Skarbka :arrow: Ch Arkadia :D :D :D
718 :arrow: Struga :arrow: DW. Wileński
805 :arrow: Do Wileńskiego
Z12 :arrow: Dw. Wileński :arrow: Arsenał Ratusz
Z60 Targówek :arrow: DW Centralny
Z90 :arrow: Dw. Wileński :arrow: Ch Marki
Co to za brednie ? Nic na ten temat nie ma na oficjalnej stronie ZTM.
Wróżycie z fusów,bajki sobie nawzajem opowiadacie ?
Zdziwisz się (-X

: 13 lip 2012, 10:33
autor: Domas
To w takim razie jaki sens ma tworzenie takiego tworu jak Z60, skoro 160 może pozostać na swojej trasie? :-s

: 13 lip 2012, 10:55
autor: 5280
Domas pisze:To w takim razie jaki sens ma tworzenie takiego tworu jak Z60, skoro 160 może pozostać na swojej trasie? :-s
To już pytanie do ZTM. Z60 TARGÓWEK- Trocka- Pratulińska- Handlowa- Ossowskiego- Barkocińska- Myszkowska- Gorzykowska- Radzymińska- Al. Solidarności- Szwedzka- 11 Listopada Namysłowska- Szymanowskiego- Pl. Hallera- Jagielońska- most ŚD- al. solidarności- Jana Pawła- Dw. Centralny

Wychodzi na to że nie będzie przejazdu na wprost przy Wileńskim

: 13 lip 2012, 10:59
autor: Domas
To jak niby mają zawracać od wschodu te wszystkie linie? Nie rozumiem tego kompletnie. :-s