Komunikacja miejska po M2C

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 3793
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 09 mar 2015, 20:05

MichalJ pisze:
pawcio pisze:Raczej kwestia tego kiedy pozostałe linie dostaną trasy podstawowe. Objazdu da na tyle długotrwałe że nie ma sensu cały tej okres w jeździć na żółtych deskach.
159 jeździło jako objazd przez rok i 9 miesięcy.
W przypadku 159 objazd miał być o co najmniej rok jak nie więcej krótszy. To, że się przedłużył to inna rzecz.
Obrazek

pietia
Posty: 790
Rejestracja: 29 maja 2007, 14:21

Post autor: pietia » 09 mar 2015, 20:09

ARTUR P pisze:Zastanawiam się czy nie można by uruchomić 462 z Targówka do Chełmskiej w zamian za E3 i wtyczki 162. Wówczas 162 w godzinach szczytu co 10 minut, razem z 462. 462 oczywiście rano z Targówka do Chełmskiej, a popołudniu odwrotnie.
Ale którędy? Puszczanie czerwońca przez Powiśle, Rozbrat i Myśliwiecką byłoby trochę bez sensu, lepiej byłoby, jak kiedyś, Wisłostradą, ale wówczas musiałoby to jechać Trasą WZ (i to nie po TTA), bo ze Świętokrzyskiego na Wisłostradę się nie zjedzie. A to z kolei oznaczałoby rozdzielenie przystanków 162 i 462 (w stronę Chełmskiej) przy Wileńskim

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 09 mar 2015, 20:25

pietia pisze:
ARTUR P pisze:Zastanawiam się czy nie można by uruchomić 462 z Targówka do Chełmskiej w zamian za E3 i wtyczki 162. Wówczas 162 w godzinach szczytu co 10 minut, razem z 462. 462 oczywiście rano z Targówka do Chełmskiej, a popołudniu odwrotnie.
Ale którędy? Puszczanie czerwońca przez Powiśle, Rozbrat i Myśliwiecką byłoby trochę bez sensu, lepiej byłoby, jak kiedyś, Wisłostradą, ale wówczas musiałoby to jechać Trasą WZ (i to nie po TTA), bo ze Świętokrzyskiego na Wisłostradę się nie zjedzie. A to z kolei oznaczałoby rozdzielenie przystanków 162 i 462 (w stronę Chełmskiej) przy Wileńskim
Jego pomysłów nie bierz poważnie, bo są co najmniej irracjonalne. Tu też masz tego przykład. 162 już teraz kursuje co 5-6 minut w godzinach szczytu, a ten by kasował E-3, czyli zabierał 6 kursów na godzinę z Targówka, nie wiadomo tak naprawdę z jakiego powodu. :wink:

aaa
Posty: 277
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:58

Post autor: aaa » 09 mar 2015, 20:25

marko80 pisze:
Domas pisze:Na siłę? Ludzie wysiadają ze 162 na CNK i wsiadają w M2 na Wileński..
Widzisz różnicę między 162 a 514 jadącym z wesołej? Przesiadka z 514 do M2 przy stadionie to żaden zysk czasowy, to strata.
514 w relacji Centrum - Wesoła przestało mieć sens w momencie zamknięcia mostu. Zwiedzanie Nowego Rembertowa i Ostrobramskiej to żadna korzyść.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4157
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: tenmiasto w tenkraju

Post autor: primoż » 09 mar 2015, 20:29

aaa pisze:514 w relacji Centrum - Wesoła przestało mieć sens w momencie zamknięcia mostu. Zwiedzanie Nowego Rembertowa i Ostrobramskiej to żadna korzyść.
514 przestało mieć sens w momencie uruchomienia S2.

marko80
Posty: 2104
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 09 mar 2015, 20:30

ale już wiadomo że ze 151 łatwo nie będzie. Zakończyło się spotkanie z przedstawicielami ZTMu na pradze płd, gdzie większość ludzi domagała się przywrócenia tej linii na trasę do Centrum. I wcale to nie jest głupi pomysł, będą konsultację ale już wiadomo, że wszyscy są za przywróceniem trasy do Centrum, nikt nie był za obecną trasą. Także to kwestia tygodni kiedy 151 wróci do Centrum.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 09 mar 2015, 20:36

marko80 pisze:ale już wiadomo że ze 151 łatwo nie będzie. Zakończyło się spotkanie z przedstawicielami ZTMu na pradze płd, gdzie większość ludzi domagała się przywrócenia tej linii na trasę do Centrum. I wcale to nie jest głupi pomysł, będą konsultację ale już wiadomo, że wszyscy są za przywróceniem trasy do Centrum, nikt nie był za obecną trasą. Także to kwestia tygodni kiedy 151 wróci do Centrum.
Szkoda że nic o nim nie wiedziałem. Trzeba będzie wyslac kilka maili.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 09 mar 2015, 20:40

marko80 pisze:ale już wiadomo że ze 151 łatwo nie będzie. Zakończyło się spotkanie z przedstawicielami ZTMu na pradze płd, gdzie większość ludzi domagała się przywrócenia tej linii na trasę do Centrum. I wcale to nie jest głupi pomysł, będą konsultację ale już wiadomo, że wszyscy są za przywróceniem trasy do Centrum, nikt nie był za obecną trasą. Także to kwestia tygodni kiedy 151 wróci do Centrum.
To wtedy tracimy pozaszczytowe połączenie z M2 i bedzie tragedia. Po cholerę 151 do Centrum obok 117 oraz 507?
A zreszta ciekaw jestem jak ludzie ocenili nieprzydatnośc 151 na nowej trasie po 1 niepełnym dniu kursowania?

marko80
Posty: 2104
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 09 mar 2015, 20:44

pawcio pisze:
marko80 pisze:ale już wiadomo że ze 151 łatwo nie będzie. Zakończyło się spotkanie z przedstawicielami ZTMu na pradze płd, gdzie większość ludzi domagała się przywrócenia tej linii na trasę do Centrum. I wcale to nie jest głupi pomysł, będą konsultację ale już wiadomo, że wszyscy są za przywróceniem trasy do Centrum, nikt nie był za obecną trasą. Także to kwestia tygodni kiedy 151 wróci do Centrum.
Szkoda że nic o nim nie wiedziałem. Trzeba będzie wyslac kilka maili.
Ale maili za czy przeciw?

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 09 mar 2015, 21:01

Rosa pisze:To wtedy tracimy pozaszczytowe połączenie z M2 i bedzie tragedia.
509 powinno jechać w kier. północnym ...Zamoyskiego - Jagiellońska - Okrzei - Targowa... I przystanek trzeba postawić na Jagiellońskiej.

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 09 mar 2015, 21:11

Ale dalej nie rozumiem płaczu związanego akurat ze 151. Ta linia powstała parę tygodni temu JAKO POŁĄCZENIE Z METREM, i nagle teraz okazuje sie że jest niezbedna jako połaczenie z Centrum. WTF?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 mar 2015, 21:11

Ważniejszy tutaj jest przebieg w kierunku południowym. Kier północny od biedy z Kijowskiej sobie dojdzie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 mar 2015, 21:12

pawcio pisze: Szkoda że nic o nim nie wiedziałem.
Stary numer - organizator spotkania skrzętnie dobrał uczestników.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 09 mar 2015, 21:50

Glonojad pisze:Ważniejszy tutaj jest przebieg w kierunku południowym. Kier północny od biedy z Kijowskiej sobie dojdzie.
Łatwiej dojść przechodząc przez Targową niż przez nią nie przechodząc? :zdziwiony:
Jechałem dzisiaj 151 do Stadionu z Krynicznej i chociaż to było poza szczytem to jestem pod wrażeniem. Dałbym linii szansę, tylko cały czas mnie korci zaliczanie Ronda Waszyngtona.
Obrazek

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 09 mar 2015, 21:55

Powtarzam, 509 (w zasadzie nie tylko ono) powinno jeździć na północ przez Jagiellońską. W tej chwili przystanek Kijowska nie daje w zasadzie nic sensownego, czego nie ma na Zielenieckiej albo na Wileńskim.

ODPOWIEDZ