(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 gru 2013, 20:57

Ja bym dał 22 na Kawęczyńską a 7 na Żerań FSO. Chyba, że wróci 21, albo 20 nie pojedzie na Kawęczyńską, albo 18 wróci na Most Gdański, albo sto dwadzieścia pięć innych możliwych decyzji...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 27 gru 2013, 21:37

Naprawdę bezpośrednią linię w Aleje bardziej potrzebuje FSO niż Bródno?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 gru 2013, 21:50

MichalJ pisze:Naprawdę bezpośrednią linię w Aleje bardziej potrzebuje FSO niż Bródno?
Nie, na Pragę. Bródno ma 3. Linia FSO - Praga oraz Targowa - Aleje tylko przez przypadek była tą samą linią. Bo jak to inaczej zrobić?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 27 gru 2013, 22:18

Półtorak pisze:Pamiętacie, że ta wersja "ósemki" powstała z przeobrażenia ze szczytowej 42? Może czas na "Powrót do przyszłości"? ;)
Z kolei ta szczytowa 42 jechała przed 1996 rokiem na Al. JP2. Poprzednim razem, skręt Grochowska — Zieleniecka realizowała linia o numerze także 8, zlikwidowana w roku 1985, i jadąca na Banacha – z Wolskiej została wycofana w roku 1968. W takim razie może czas na taki powrót do przeszłości, by ósemkę całkowicie zlikwidować, skoro nie było potrzeby obsługi relacji płn. Grochowska — Al. Jerozolimskie przez 12 lat, a relacji Wolska — Al. Jerozolimskie przez aż lat 28?

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 27 gru 2013, 23:16

A ja Wam mówię, że radni Pragi Płd. nie pozwolą ruszyć 8-ki. 26 też powinno wrócić na Grochów.

michj
Posty: 184
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:36
Lokalizacja: Warszawa (i okolice)

Post autor: michj » 27 gru 2013, 23:39

Jeśli już linia w ciągu W/Z - Targowa - Grochowska to lepiej 46, jak zaproponowałem, by Bródno nie straciło silnego połączenia z W/Z, jakim jest 26.

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 27 gru 2013, 23:42

michj pisze:Jeśli już linia w ciągu W/Z - Targowa - Grochowska to lepiej 46, jak zaproponowałem, by Bródno nie straciło silnego połączenia z W/Z, jakim jest 26.
Ale Bródno będzie miało 4 chyba..

michj
Posty: 184
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:36
Lokalizacja: Warszawa (i okolice)

Post autor: michj » 27 gru 2013, 23:57

Rzeczywiście, tylko nie wiem czy 4 będzie silną linią.

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 28 gru 2013, 0:01

A Bródno nie może dojeżdżać do Wileńskiego i korzystać z metra?

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 28 gru 2013, 0:06

Domas pisze:A Bródno nie może dojeżdżać do Wileńskiego i korzystać z metra?
MichalJ pisze:Ja rozumiem, że metro ma u nas dużą siłę przyciągania i jest wybierane nawet ze stratą czasu, więc wierzę, że ludzie wybiorą metro (4 stacje do centrum) zamiast tramwaju (3 przystanki, tak, wiem, że w inne miejsce...), ale idea, żeby - jadąc z Bródna tym tramwajem jadącym dalej do centrum - wysiąść i przesiąść się do metra, to chyba jednak nie będzie popularna...

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 28 gru 2013, 9:47

Mimo wszystko ludzie będą mieli alternatywę - 4+M2 lub sama 4, zależnie od tego, gdzie chcą dojechać.

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 02 sty 2014, 22:10

28 pojedzie od 7 stycznia 2014 roku na Żerań FSO. :wink: A wybrane kursy linii 41 na Służewiec z zmiana numeru na Rondzie Radosława na 17. :D

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 02 sty 2014, 22:27

A 2 będzie również po południu jeździć co 5 minut. Nowy rok, nowe pieniądze? Chyba nadmiar tych pieniędzy jest, skoro ZTM tak szaleje ze zmianami? :D

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 02 sty 2014, 22:58

No i przebieranki z 41 na 17-kę. Na Rondzie Radosława przestawią się tablice.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 02 sty 2014, 23:17


ODPOWIEDZ