ZTM od kulis

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5552
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 30 kwie 2026, 21:32

https://www.ztm.waw.pl/petycje/
Z tymi petycjami to już od dłuższego czasu było absurdalnie, ale teraz to już zupełnie komuś peron odjechał (99% z nich). Serio ludzie w ZTMie (i samorządach w okręgu częstochowskim :P ) muszą tym się zajmować, publikować, odpowiadać?
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 01 maja 2026, 4:26

Nie, pracownicy organizatora zajmują się tym wyłącznie dla rozrywki w ramach walki z nudą w czasie wolnym od pracy

Georg
Posty: 6287
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 01 maja 2026, 8:17

O co chodzi w petycji o zmianie nazwy przystanku pl. Wilsona?

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 1701
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 01 maja 2026, 9:06

Lepsza jest o zakazie stania na obrotnicy 😂
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 01 maja 2026, 10:52

Georg pisze:
01 maja 2026, 8:17
O co chodzi w petycji o zmianie nazwy przystanku pl. Wilsona?
Żeby zmienić na Pl. Wilsona Północ i pl. Wilsona Południe.

A tak swoją drogą. to osoba obeznana z tematami komunikacyjnymi sporządzi odpowiedź na petycję w 10 minut. Albo i 5.

Ale fajne są te pomysły nawet (chyba pisane przez tą samą osobę):
§1. Postuluje o przeprowadzanie cyklicznych kontroli razem z nieumundurowanymi
funkcjonariuszami: policji, straży miejskiej, nadzoru ruchu nad przestrzeganiem regulaminu i
przepisów porządkowych przez pasażerów jak i kierujących.
§2. Postuluje o przeprowadzanie cyklicznych kontroli przez organizatora, operatora w formie
"tajemniczego klienta" na przystanku i pojeździe jak kierujący traktuje pasażerów, zwłaszcza
niepełnosprawnych czy włącza przyklęk, czy sam kierowca pomaga, czy inni pasażerowie
pomagają osobie niepełnosprawnej wejść i wyjść z pojazdu (o kulach, o lasce, z gipsem, z
protezą lub innym chodzie świadczącym o uszkodzeniu narządu ruchu np. utykanie). Kara by
była potrącenie dniówki.
§3. Postuluje o wprowadzenie obowiązku przyklęku w zimę w szczególności podczas: mrozu,
gołoledzi (deszczu marznącego), nie posypanego chodnika (solą i piaskiem), gdzie samo
chodzenie może spowodować: stłuczenia, a co dopiero niefortunne stanięcie przez wyjście z
pojazdu. Dlatego dla bezpieczeństwa lepiej włączyć przyklęk niż mieć potem opóźniony kurs
z oczekiwaniem na służby lub płacić zasądzone odszkodowania.
§1. Za próbę ucieczki, braku podejścia do kontrolera o braku biletu lub dokumentu,
mandat wzrasta o 50 zł.
§2. Kontroler biletowy lub kontroler organizatora uprawniony jest do wystawienia
mandatów dla pasażerów jak i kierujących za niezastosowanie się do regulaminu.
Grzywna dla kierującego, a nie operatora. Np. potrącona dniówka

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 1701
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 01 maja 2026, 14:11

Tak, przyklęk na każdym przystanku w Warszawie... Wystarczy, że są już takie przystanki gdzie trzeba stawać te przepisowe 20cm, żeby narożnikiem nie przywalić. Przyklęk przy Parku Praskim to automatyczne przywalenie podwoziem jak się stanie tuż przy krawężniku... Tak można by mnożyć
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

ziemniakizostaw
Posty: 42
Rejestracja: 02 wrz 2025, 19:24

Post autor: ziemniakizostaw » 14 maja 2026, 0:30

§1. Za próbę ucieczki, braku podejścia do kontrolera o braku biletu lub dokumentu,
mandat wzrasta o 50 zł.
§2. Kontroler biletowy lub kontroler organizatora uprawniony jest do wystawienia
mandatów dla pasażerów jak i kierujących za niezastosowanie się do regulaminu.
Grzywna dla kierującego, a nie operatora. Np. potrącona dniówka
Przecież to jest jakiś rage bait jak z twittera albo facebooka

Ad.1. Sądy są za mało zapchane i za mało przynoszą strat? Trzeba je dobić?
Ad. 2. Koncept dniówki dla osoby na UP, no powodzenia.

Znalazłam też złoto i diamenty:
8) opłata manipulacyjna w wysokości 30 krotności ceny biletu normalnego za:
a) zajmowanie dwóch siedzeń;
b) blokowanie siedzenia przy oknie;
c) zmęczone torby
skoro osoba zajmuje więcej niż jedno siedzenie winna zapłacić za nie jak za pasażera
może wtedy będzie kultura w transporcie zbiorowym
Ja bym od razu rozstrzelała.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9681
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 14 maja 2026, 9:49

ziemniakizostaw pisze:
14 maja 2026, 0:30

Przecież to jest jakiś rage bait jak z twittera albo facebooka
Podasz źródło/link do cytowanych zapisów?

Awatar użytkownika
kocur
Posty: 1260
Rejestracja: 09 mar 2006, 10:43
Lokalizacja: Ursynów Północny

Post autor: kocur » 14 maja 2026, 13:37

8) opłata manipulacyjna w wysokości 30 krotności ceny biletu normalnego za:
a) zajmowanie dwóch siedzeń;
b) blokowanie siedzenia przy oknie;
c) zmęczone torby
skoro osoba zajmuje więcej niż jedno siedzenie winna zapłacić za nie jak za pasażera
może wtedy będzie kultura w transporcie zbiorowym
Akurat to popieram. Jak pasażer ma za szeroki narząd do siedzenia, albo spuchnięte i obolałe jądra i musi trzymać nogi szeroko rozwarte, tudzież posiada bardzo zmęczone bagaże i w związku z tym zajmuje dwa miejsca do siedzenia, niech płaci za dwa miejsca.
"Ale ty jesteś mądry, Bonifacy!"

ashir
Posty: 19910
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 14 maja 2026, 13:57

A jak wykupię wszystkie miejsca siedzące to wtedy wszyscy będą musieli stać? #-o

ziemniakizostaw
Posty: 42
Rejestracja: 02 wrz 2025, 19:24

Post autor: ziemniakizostaw » 14 maja 2026, 16:40

person pisze:
14 maja 2026, 9:49
ziemniakizostaw pisze:
14 maja 2026, 0:30

Przecież to jest jakiś rage bait jak z twittera albo facebooka
Podasz źródło/link do cytowanych zapisów?
https://www.ztm.waw.pl/wp-content/uploa ... -nr-28.pdf

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9681
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 14 maja 2026, 17:36

„Wpływ: 11 lutego 2026 r.
Petycja nr 235”

To chyba zły link…

ziemniakizostaw
Posty: 42
Rejestracja: 02 wrz 2025, 19:24

Post autor: ziemniakizostaw » 14 maja 2026, 21:29

person pisze:
14 maja 2026, 17:36
„Wpływ: 11 lutego 2026 r.
Petycja nr 235”

To chyba zły link…
Hm

https://www.ztm.waw.pl/wp-content/uploa ... 026-49.pdf

https://www.ztm.waw.pl/petycje/

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9681
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 15 maja 2026, 15:38

Ok, myślałem, że to coś na serio...

Awatar użytkownika
karmat
Posty: 443
Rejestracja: 01 gru 2020, 20:25
Lokalizacja: Nowodwory
Kontakt:

Post autor: karmat » 16 maja 2026, 14:24

kocur pisze:
14 maja 2026, 13:37
8) opłata manipulacyjna w wysokości 30 krotności ceny biletu normalnego za:
a) zajmowanie dwóch siedzeń;
b) blokowanie siedzenia przy oknie;
c) zmęczone torby
skoro osoba zajmuje więcej niż jedno siedzenie winna zapłacić za nie jak za pasażera
może wtedy będzie kultura w transporcie zbiorowym
Akurat to popieram. Jak pasażer ma za szeroki narząd do siedzenia, albo spuchnięte i obolałe jądra i musi trzymać nogi szeroko rozwarte, tudzież posiada bardzo zmęczone bagaże i w związku z tym zajmuje dwa miejsca do siedzenia, niech płaci za dwa miejsca.
To dla otyłych ludzi tylko propozycja schudnięcia? :D

ODPOWIEDZ