Wandalizm w autobusach, tramwajach i w metrze

Moderatorzy: JacekM, Dantte

195
Posty: 505
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 03 lut 2008, 8:05

Pozwoliłem sobie założyć temat o najgorszej rzeczy jaka jest w miejskich autobusach , tramwajach jak i w metrze czyli o wandaliźmie pojazdów. Wiadome jest że większość wozów ZTM (tak napisze) jest zniszczona czyli porysowane szyby itd.
Wracają 02.01.2008 ok 21:00 wsiadłem do 168 :arrow: A113 i co zobaczyłem:
- szyba sąsiadującą z szybą na której wywieszona jest tablica boczna była cała w czarnym markerze CAŁA i najdziwniejsze jest to że jedna z kamer "patrzy" na te właśnie miejsce......podobnie jest z 1506 obudowa silnika jest cała w czarnym markerze caluteńka tak jak szyba w A113 #-o
.......czyli monitoring jest po to żeby sobie wisiał :-s ?
Tu wpisujcie które wozy są najbradziej zniszczone przez wandali :sad:

EDIT: Korekta tytułu

kozioł

Post autor: kozioł » 03 lut 2008, 8:21

wszystkie U18 z Ostrobramskiej na tyłach są zamalowane całkowicie, czasem z szybami włącznie, wlepek nie liczę. ](*,) Dbałość o czystość i estetykę ....

195
Posty: 505
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 03 lut 2008, 8:42

kozioł pisze:wszystkie U18 z Ostrobramskiej na tyłach są zamalowane całkowicie
prawda jak nie wiem a najbardziej chyba 8409 i 8430
co dziwne 8240 nadal czyste jeździ :-k

kozioł

Post autor: kozioł » 03 lut 2008, 9:37

Może kierowca wyręcza zajezdnię?

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 1194
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 03 lut 2008, 11:09

U18 z Woronicza też są pomalowane, N4020 z Kleszcozwej też są oblepione i pomazane, Ikarusy w naczepach to 60% są pomalowane (z każdej zajezdni)..... Nie wspomne o Redutowych jelczach....
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

195
Posty: 505
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 03 lut 2008, 11:21

większość solarisów jest już pomazanych, nawet te z monitoringiem, a szkoda bo to dobre wozy

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 03 lut 2008, 12:06

Najgorzej wg mnie jest na Ostrobramskiej. Solarki z Woronicza nie są tak pomazane, a każda SU18 z R10 z tyłu to ma jeden wielki bohomaz.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 1385
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 03 lut 2008, 12:07

Piotrek pisze:Najgorzej wg mnie jest na Ostrobramskiej. Solarki z Woronicza nie są tak pomazane, a każda SU18 z R10 z tyłu to ma jeden wielki bohomaz.
Solarki z Woronicza są nowsze. :grin:

kozioł

Post autor: kozioł » 03 lut 2008, 12:09

Trzeba było patrzeć , gdy Woronicza oddawała 82xx, jak nowe były. A 84xx już totalnie pomazane ](*,)

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 03 lut 2008, 12:10

Jamnik pisze:Solarki z Woronicza są nowsze. :grin:
Nie no jasna sprawa, ale popatrz na niektóre SU12 z Ostrej. Ogólnie wiadomo, że wszędzie mażą z tyłu pojazdów, ale jakoś z Ostrej najbardziej mi się to w oczy rzuca.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 03 lut 2008, 12:13

Jelcze pod względem wandalizmu królują

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 03 lut 2008, 12:25

Premo pisze:Jelcze pod względem wandalizmu królują
Z nimi to w ogóle chyba nic się nie robi, dlatego wyglądają jak wyglądają :/
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

TLG
Posty: 5890
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 03 lut 2008, 14:42

Mogę Was zapewnić, że Warszawa - na tle zarówno polskich miast jak i europejskich stolic - w kwestii wandalizmu w środkach transportu zbiorowego na prawdę nie wypada źle. Nie ma co robić takiego wielkiego aj waj. Ogólny obraz pojazdów wynika też z niedostatecznego utrzymania ich w czystości czy z ogólnego zaniedbania i wieku.
15/12/2005-12/7/2019

195
Posty: 505
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 03 lut 2008, 14:55

zauważyłem że solarisy (szczególnie U18) są bardziej pomazane niż ikarusy :-s

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 03 lut 2008, 15:03

Pomazane są głównie autobusy z siedzeniami z tyłu np.Jelcze, starsze Neoplany. Solarisy mają pomazana głównie szybę odgradzającą drzwi od siedzeń

ODPOWIEDZ