Strona 1 z 26
: 03 lut 2008, 8:05
autor: 195
Pozwoliłem sobie założyć temat o najgorszej rzeczy jaka jest w miejskich autobusach , tramwajach jak i w metrze czyli o wandaliźmie pojazdów. Wiadome jest że większość wozów ZTM (tak napisze) jest zniszczona czyli porysowane szyby itd.
Wracają 02.01.2008 ok 21:00 wsiadłem do 168

A113 i co zobaczyłem:
- szyba sąsiadującą z szybą na której wywieszona jest tablica boczna była cała w czarnym markerze
CAŁA i najdziwniejsze jest to że jedna z kamer "patrzy" na te właśnie miejsce......podobnie jest z 1506 obudowa silnika jest cała w czarnym markerze caluteńka tak jak szyba w A113
.......czyli monitoring jest po to żeby sobie wisiał

?
Tu wpisujcie które wozy są najbradziej zniszczone przez wandali
EDIT: Korekta tytułu
: 03 lut 2008, 8:21
autor: kozioł
wszystkie U18 z Ostrobramskiej na tyłach są zamalowane całkowicie, czasem z szybami włącznie, wlepek nie liczę.
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
Dbałość o czystość i estetykę ....
: 03 lut 2008, 8:42
autor: 195
kozioł pisze:wszystkie U18 z Ostrobramskiej na tyłach są zamalowane całkowicie
prawda jak nie wiem a najbardziej chyba 8409 i 8430
co dziwne 8240 nadal czyste jeździ

: 03 lut 2008, 9:37
autor: kozioł
Może kierowca wyręcza zajezdnię?
: 03 lut 2008, 11:09
autor: Aleksander2560
U18 z Woronicza też są pomalowane, N4020 z Kleszcozwej też są oblepione i pomazane, Ikarusy w naczepach to 60% są pomalowane (z każdej zajezdni)..... Nie wspomne o Redutowych jelczach....
: 03 lut 2008, 11:21
autor: 195
większość solarisów jest już pomazanych, nawet te z monitoringiem, a szkoda bo to dobre wozy
: 03 lut 2008, 12:06
autor: Piotrek
Najgorzej wg mnie jest na Ostrobramskiej. Solarki z Woronicza nie są tak pomazane, a każda SU18 z R10 z tyłu to ma jeden wielki bohomaz.
: 03 lut 2008, 12:07
autor: Jamnik
Piotrek pisze:Najgorzej wg mnie jest na Ostrobramskiej. Solarki z Woronicza nie są tak pomazane, a każda SU18 z R10 z tyłu to ma jeden wielki bohomaz.
Solarki z Woronicza są nowsze.

: 03 lut 2008, 12:09
autor: kozioł
Trzeba było patrzeć , gdy Woronicza oddawała 82xx, jak nowe były. A 84xx już totalnie pomazane
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
: 03 lut 2008, 12:10
autor: Piotrek
Jamnik pisze:Solarki z Woronicza są nowsze.

Nie no jasna sprawa, ale popatrz na niektóre SU12 z Ostrej. Ogólnie wiadomo, że wszędzie mażą z tyłu pojazdów, ale jakoś z Ostrej najbardziej mi się to w oczy rzuca.
: 03 lut 2008, 12:13
autor: Premo
Jelcze pod względem wandalizmu królują
: 03 lut 2008, 12:25
autor: Piotrek
Premo pisze:Jelcze pod względem wandalizmu królują
Z nimi to w ogóle chyba nic się nie robi, dlatego wyglądają jak wyglądają

: 03 lut 2008, 14:42
autor: TLG
Mogę Was zapewnić, że Warszawa - na tle zarówno polskich miast jak i europejskich stolic - w kwestii wandalizmu w środkach transportu zbiorowego na prawdę nie wypada źle. Nie ma co robić takiego wielkiego aj waj. Ogólny obraz pojazdów wynika też z niedostatecznego utrzymania ich w czystości czy z ogólnego zaniedbania i wieku.
: 03 lut 2008, 14:55
autor: 195
zauważyłem że solarisy (szczególnie U18) są bardziej pomazane niż ikarusy

: 03 lut 2008, 15:03
autor: Premo
Pomazane są głównie autobusy z siedzeniami z tyłu np.Jelcze, starsze Neoplany. Solarisy mają pomazana głównie szybę odgradzającą drzwi od siedzeń