Quo vadis, MZA?

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 15 maja 2026, 14:07

Jeśli chodzi o case opisany przez (tvn)warszawa to ja czytając coś takiego zawsze się zastanawiam: jak to w ogóle możliwe że taka osoba przeszła jakiekolwiek psychotesty? Mnie się w robocie też często ulewa, wszystko rozumiem, ale żeby pod wpływem emocji komuś grozić że się go "zapierdoli" to jednak spore odchylenie od normy :term:

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 1699
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 15 maja 2026, 14:47

Psychotesty w obecnej formie to jest parodia. Ważne jest żebyś w czasie się wyrobił z reakcjami i dopasował puzzle. Do tego śmieszna ankieta i papier wydają. Gdyby robiono pełne psychotesty to sporo osób by odpadło, szczególnie ze starej załogi, której w większości już się ulewa.
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

KR88
Posty: 533
Rejestracja: 28 mar 2020, 10:21

Post autor: KR88 » 21 maja 2026, 13:47

Trwa rozbiórka hali Alby

BrdzJkb
Posty: 450
Rejestracja: 26 kwie 2022, 18:34

Post autor: BrdzJkb » 22 maja 2026, 14:43

Kierowcy na umowie zlecenie nie otrzymują umundurowania czy mają to w nosie?

Flash8222
Posty: 7268
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 22 maja 2026, 14:58

Mogą sobie kupić, jedyne co jest wymagane od nich to koszula/polówka w kolorze niebieskim oraz czarne spodnie długie.

KR88
Posty: 533
Rejestracja: 28 mar 2020, 10:21

Post autor: KR88 » 22 maja 2026, 17:04

A ubiór ma być "bardzo zbliżony" do tego podstawowego.

Rafaello_24
Posty: 183
Rejestracja: 27 lut 2007, 20:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rafaello_24 » 24 maja 2026, 20:50

BrdzJkb pisze:
22 maja 2026, 14:43
Kierowcy na umowie zlecenie nie otrzymują umundurowania czy mają to w nosie?
Kupić możemy za 50% ceny. Jednakże jak popatrzyłem na jakość tego ubioru to sam sobie kompletuje. Na szczescie mam dostęp bo pracuje w branży odzieżowej związanej z BHP.

BrdzJkb
Posty: 450
Rejestracja: 26 kwie 2022, 18:34

Post autor: BrdzJkb » 31 maja 2026, 15:51

Jakoś mam szczęście ostatnio do prowadzących zaczynających się na cyferkę 9. Na 5 przejazdów (120, 169, 512) nie trafił mi się ani jeden kierujący w stroju zgodnym z identyfikacją wizualną WTP. A jak już jeden się trafił w niebieskiej koszuli to miał jasne jeansy...

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 1699
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 31 maja 2026, 17:10

Z milionerów to chyba tylko emeryty co wcześniej pracowały na etacie mają strój, reszta ma to w DPFie
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

BrdzJkb
Posty: 450
Rejestracja: 26 kwie 2022, 18:34

Post autor: BrdzJkb » 31 maja 2026, 17:35

No i rodzi się pytanie po co zatem utrzymywać fikcję, jeżeli kilka procent kierujących ma przyzwolenie na niestosowanie się do zasad.

ziemniakizostaw
Posty: 42
Rejestracja: 02 wrz 2025, 19:24

Post autor: ziemniakizostaw » 31 maja 2026, 18:41

Jeśli ktoś jest rzadko, to się nie dziwię, że nie chce mu się kupować ciuchów do jazdy w MZA specjalnie. Ktoś w ogóle nakłada kary za brak odpowiedniego stroju?

Natomiast dziwię się ludziom w jasnych ciuchach (typa w białych spodniach nawet widziałam). Ja po każdej jeździe byłam niesamowicie ubrudzona i - z tego, co rozmawiałam - pracownicy na uop także narzekają na to, że nie mogą doprać ciuchów, w których jeżdżą. No chyba, że ten problem dotyczy tylko 2 zajezdni.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 1175
Rejestracja: 21 paź 2011, 18:41
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: konri » 01 cze 2026, 2:19

Kierowcy jeżdżący na umowę zlecenie nie mają żadnej motywacji do tego, by za własne pieniądze kupować strój MZA więc po prostu tego nie robią.

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 01 cze 2026, 5:57

Powiem więcej, na niektórych zajezdniach przy próbie zakupu odzieży w butiku MZA przez zleceniowców, padają teksty typu "tańsze i lepsze ubrania są na Bakalarskiej" i ogólnie cała litania żeby tylko dać sobie z tym spokój xd

Bierut
Posty: 282
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bierut » 01 cze 2026, 10:01

Przestańcie generalizować. Ja na UZ zawsze jeżdzę w niebieskich koszulkach/latem koszulkach polo z kołnierzykami ii granatowych spodniach kupowanych w sklepach typu Zara, HM, C&A. Gwarantuję wam, że wyglądam lepiej niż większość etatowców.

fraktal
Posty: 5576
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 01 cze 2026, 11:04

ziemniakizostaw pisze:
31 maja 2026, 18:41
Jeśli ktoś jest rzadko, to się nie dziwię, że nie chce mu się kupować ciuchów do jazdy w MZA specjalnie. Ktoś w ogóle nakłada kary za brak odpowiedniego stroju?.
Tak, ZTM może nałożyć karę-instruktor albo ekspedytor- może ukarać /wnioskować o karę za nieprawidłowy strój. Ale prawdę mówiąc wątpię, żeby ktoś ukarał kierowcę za białą koszulę zamiast niebieskiej. Pamiętam zresztą jak kiedyś kierowcy na próbnym ubierali się cali na czarno, po tym można było poznać, że to świeżak. :) Także teraz i tak jest chyba lepiej, skoro białe koszule zakładają. Chociaż moim zdaniem strój to w ogóle coś, co jest najmniej istotne w pracy kierowcy autobusu.

ODPOWIEDZ