Pożary pojazdów warszawskiej komunikacji

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Robert 514
Posty: 861
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:14
Lokalizacja: Wawa / Wrocław

Post autor: Robert 514 » 17 cze 2026, 20:00

Warsopolis5253 pisze:
17 cze 2026, 19:53
7305

Wczoraj ten autobus wydawał niesamowite dzwięki podczas jazdy. Powinien zjechac na zaklad ale kierowca nie zwracal uwagi. Odglosy jakby blacha tarła o silnik..

Miały sie te autobusy nie palić...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 cze 2026, 22:04

Robert 514 pisze:
17 cze 2026, 20:00
Miały sie te autobusy nie palić...
Jak nikt nie będzie zwracał uwagi na dziwne odgłosy i tarcie, to i pralka się zapali (-( :evil:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 1712
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 17 cze 2026, 22:17

https://miejskireporter.pl/pozar-miejsk ... blokowana/

Mam wrażenie, że na 1 zdjęciu ciągnął już za sobą jakiś płyn
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 17 cze 2026, 22:36

rufio198 pisze:
17 cze 2026, 19:51
Przy okazji spaliły się też świeżo zamontowane ekrany dźwiękochłonne w kierunku Gocławia
No (nie)źle.

wincenty
Posty: 1939
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 18 cze 2026, 18:57

Doczesne szczątki 7305 na Włościańskiej.

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 18 cze 2026, 20:23

Dodajmy, że prawy pas jest nadal zablokowany barierkami.
ŁK

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 18 cze 2026, 21:04

Ale odblokowali tam lewy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 18 cze 2026, 22:11

pawcio pisze:Ale odblokowali tam lewy.
O, to w dzień jeszcze coś tam grzebali.
ŁK

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 18 cze 2026, 22:22

pawcio pisze:
18 cze 2026, 21:04
Ale odblokowali tam lewy.
Wieczorem przy Międzynarodowej było zwężenie w kierunku Wiatracznej
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

marco_wawa
Posty: 245
Rejestracja: 20 paź 2011, 19:13
Lokalizacja: Warszawa, Praga Pd

Post autor: marco_wawa » 26 cze 2026, 20:00

7325 następny do kolekcji pożarowej. Moze nie tak spektakularnie jak 7305, ale interwencja Straży Pożarnej byla konieczna.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 1176
Rejestracja: 21 paź 2011, 18:41
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: konri » wczoraj, 11:08

8556 też zaliczył wczoraj mały pożar. System samogaszący zadziałał.

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 1712
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » wczoraj, 12:36

3872 z omnibusa podał za przyczynę pożaru obu Solbusów uszkodzenie przewodu wentylatora. Jeśli to prawda no to mamy 100% winy serwisu mza, szczególnie że wiadomo nie od dziś, że te węże lekko nie mają w przegrzewającym się Solbusie i powinny być prewencyjnie wymieniane na gumy z najwyższej jakości, żeby nie dochodziło do takich sytuacji
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

KR88
Posty: 535
Rejestracja: 28 mar 2020, 10:21

Post autor: KR88 » wczoraj, 15:13

Oj tam, stratę się wpisze, przelewik z kpo przyjdzie to i dział pr będzie miał co robić.

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » wczoraj, 16:50

ZielonyJamnik pisze:
wczoraj, 12:36
3872 z omnibusa podał za przyczynę pożaru obu Solbusów uszkodzenie przewodu wentylatora. Jeśli to prawda no to mamy 100% winy serwisu mza, szczególnie że wiadomo nie od dziś, że te węże lekko nie mają w przegrzewającym się Solbusie i powinny być prewencyjnie wymieniane na gumy z najwyższej jakości, żeby nie dochodziło do takich sytuacji
Jeżeli przyczyna pożaru obydwu pojazdów była identyczna, a jednak los obydwu Solbusów potoczył się zupełnie inaczej to znaczy, że w przypadku 7305 też była szansa zdusić pożar w zarodku, jeżeli odpowiednio szybko i właściwie by się zareagowało?

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 1712
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » wczoraj, 17:52

Wydaje mi się że to zależy jak wąż pękł oraz od miejsca zdarzenia. 7305 miał długą prostą przez co silnik był bardziej rozgrzany, ciężej było zauważyć dym gdy jedziesz. 7325 ledwo ruszył z Centralnego, jeżeli miał postój to silnik trochę odpoczął. Kwestia tego, że 3872 podawał chyba na 2-3 dzień po pożarze 7305, że znają przyczynę, tylko do czasu złożenia raportu przez komisję nie mógł publicznie o tym pisać. Jeśli tak to węże w każdym wozie powinny przejść szczegółową kontrolę, a najlepiej wymianę prewencyjną. Przypadek 7325 pokazał jak do tego mza podeszło
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

ODPOWIEDZ