Moderatorzy: JacekM, Dantte
-
Robert 514
- Posty: 861
- Rejestracja: 15 gru 2005, 12:14
- Lokalizacja: Wawa / Wrocław
Post
autor: Robert 514 » 17 cze 2026, 20:00
Wczoraj ten autobus wydawał niesamowite dzwięki podczas jazdy. Powinien zjechac na zaklad ale kierowca nie zwracal uwagi. Odglosy jakby blacha tarła o silnik..
Miały sie te autobusy nie palić...
-
Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Post
autor: Bastian » 17 cze 2026, 22:04
Robert 514 pisze: ↑17 cze 2026, 20:00
Miały sie te autobusy nie palić...
Jak nikt nie będzie zwracał uwagi na dziwne odgłosy i tarcie, to i pralka się zapali

Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
-
michael112
- Posty: 3185
- Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
- Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007
Post
autor: michael112 » 17 cze 2026, 22:36
rufio198 pisze: ↑17 cze 2026, 19:51
Przy okazji spaliły się też świeżo zamontowane ekrany dźwiękochłonne w kierunku Gocławia
No (nie)źle.
-
wincenty
- Posty: 1939
- Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
- Lokalizacja: Miasteczko Kabaty
Post
autor: wincenty » 18 cze 2026, 18:57
Doczesne szczątki 7305 na Włościańskiej.
-
Łukasz
- Posty: 12140
- Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
- Lokalizacja: Warszawa
-
Kontakt:
Post
autor: Łukasz » 18 cze 2026, 20:23
Dodajmy, że prawy pas jest nadal zablokowany barierkami.
ŁK
-
pawcio
- Posty: 24947
- Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
- Lokalizacja: Os. Wilga
Post
autor: pawcio » 18 cze 2026, 21:04
Ale odblokowali tam lewy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
-
Łukasz
- Posty: 12140
- Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
- Lokalizacja: Warszawa
-
Kontakt:
Post
autor: Łukasz » 18 cze 2026, 22:11
pawcio pisze:Ale odblokowali tam lewy.
O, to w dzień jeszcze coś tam grzebali.
ŁK
-
rufio198
- Posty: 3561
- Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
- Lokalizacja: Z Doliny Muminków
-
Kontakt:
Post
autor: rufio198 » 18 cze 2026, 22:22
pawcio pisze: ↑18 cze 2026, 21:04
Ale odblokowali tam lewy.
Wieczorem przy Międzynarodowej było zwężenie w kierunku Wiatracznej
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach
-
marco_wawa
- Posty: 245
- Rejestracja: 20 paź 2011, 19:13
- Lokalizacja: Warszawa, Praga Pd
Post
autor: marco_wawa » 26 cze 2026, 20:00
7325 następny do kolekcji pożarowej. Moze nie tak spektakularnie jak 7305, ale interwencja Straży Pożarnej byla konieczna.
-
konri
- Posty: 1176
- Rejestracja: 21 paź 2011, 18:41
- Lokalizacja: Legionowo
Post
autor: konri » wczoraj, 11:08
8556 też zaliczył wczoraj mały pożar. System samogaszący zadziałał.
-
ZielonyJamnik
- Posty: 1712
- Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25
Post
autor: ZielonyJamnik » wczoraj, 12:36
3872 z omnibusa podał za przyczynę pożaru obu Solbusów uszkodzenie przewodu wentylatora. Jeśli to prawda no to mamy 100% winy serwisu mza, szczególnie że wiadomo nie od dziś, że te węże lekko nie mają w przegrzewającym się Solbusie i powinny być prewencyjnie wymieniane na gumy z najwyższej jakości, żeby nie dochodziło do takich sytuacji
Mkną po koleinach zielone jamniki...

-
KR88
- Posty: 535
- Rejestracja: 28 mar 2020, 10:21
Post
autor: KR88 » wczoraj, 15:13
Oj tam, stratę się wpisze, przelewik z kpo przyjdzie to i dział pr będzie miał co robić.
-
ashir
- Posty: 19916
- Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
- Lokalizacja: Targówek
Post
autor: ashir » wczoraj, 16:50
ZielonyJamnik pisze: ↑wczoraj, 12:36
3872 z omnibusa podał za przyczynę pożaru obu Solbusów uszkodzenie przewodu wentylatora. Jeśli to prawda no to mamy 100% winy serwisu mza, szczególnie że wiadomo nie od dziś, że te węże lekko nie mają w przegrzewającym się Solbusie i powinny być prewencyjnie wymieniane na gumy z najwyższej jakości, żeby nie dochodziło do takich sytuacji
Jeżeli przyczyna pożaru obydwu pojazdów była identyczna, a jednak los obydwu Solbusów potoczył się zupełnie inaczej to znaczy, że w przypadku 7305 też była szansa zdusić pożar w zarodku, jeżeli odpowiednio szybko i właściwie by się zareagowało?
-
ZielonyJamnik
- Posty: 1712
- Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25
Post
autor: ZielonyJamnik » wczoraj, 17:52
Wydaje mi się że to zależy jak wąż pękł oraz od miejsca zdarzenia. 7305 miał długą prostą przez co silnik był bardziej rozgrzany, ciężej było zauważyć dym gdy jedziesz. 7325 ledwo ruszył z Centralnego, jeżeli miał postój to silnik trochę odpoczął. Kwestia tego, że 3872 podawał chyba na 2-3 dzień po pożarze 7305, że znają przyczynę, tylko do czasu złożenia raportu przez komisję nie mógł publicznie o tym pisać. Jeśli tak to węże w każdym wozie powinny przejść szczegółową kontrolę, a najlepiej wymianę prewencyjną. Przypadek 7325 pokazał jak do tego mza podeszło
Mkną po koleinach zielone jamniki...
