Prosimy o zachowanie ostrożności! Megafoniści!

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 1194
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 29 sie 2007, 13:00

To jak u mnie na stacji, Sulejówek, jak wjeżdza SKM to przez głośniki rozlega się, i to juz potwierdzone przez kilka osób, taka o to zapowiedź:

"Pociąg Szybkiej Kolei WIEJSKIEJ z Sulejówka-Miłosny do Pruszkowa wjedzie na tor przy peronie x"
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 29 sie 2007, 13:06

To pewnie wina rozwalonych głośników. Ja u siebie takiego czegoś nie słyszałem pomimo że zapowiada ten sam automat

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 1194
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 29 sie 2007, 14:11

Bardzo możliwe, że głośniki są w nie najlepszym stanie, bo tak jak mówisz, na innych stacjach jest OK, np. W-wa Włochy czy Śródmieście....
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 29 sie 2007, 14:33

Zanim uruchomiono automat to zapowiedzi o opóźnieniach zupełnie nie można było usłyszeć

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 1194
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 29 sie 2007, 14:37

Możliwe... sam już tego nie pamietam, bo w sumie KM przestałem podróżować po tym jak mamy SKM...
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 29 sie 2007, 14:38

Aleksander2634 pisze:Bardzo możliwe, że głośniki są w nie najlepszym stanie, bo tak jak mówisz, na innych stacjach jest OK, np. W-wa Włochy czy Śródmieście....
Ja bym raczej Sulejówek porównywał z Wesołą, Sulejówkiem-Miłosną, bo tam jest akurat ten sam automat. Na Śródmieściu jest coś innego.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 1194
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 29 sie 2007, 14:43

MeWa pisze:
Aleksander2634 pisze:Bardzo możliwe, że głośniki są w nie najlepszym stanie, bo tak jak mówisz, na innych stacjach jest OK, np. W-wa Włochy czy Śródmieście....
Ja bym raczej Sulejówek porównywał z Wesołą, Sulejówkiem-Miłosną, bo tam jest akurat ten sam automat. Na Śródmieściu jest coś innego.
Tak tak, ale chodzi mi o to, że na stacjach Śródmieście, Włochy czy Wschodnia nie usłyszyć jak w Wesołej, Sulejówku czy Miłośnie textu "(...) Szybkiej Kolei Wiejskiej (...)", rozumiesz?? :)
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 29 sie 2007, 14:54

Będąc w Sulejówku, nie pamiętam, żeby zapowiadali o kolei wiejskiej - być może głośniki źle działają i nie słychać komunikatów odpowiednio.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 1194
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 29 sie 2007, 14:57

Trzeba się dobrze wsłuchać.. :)
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 29 sie 2007, 14:57

To pewnie przez południowy akcent Pani, która użyczyła głosu automatowi

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 29 sie 2007, 15:56

przecież to jest automat, głos nie jest naturalny. Wystarczy zauważyć jak topornie wymawia "z Mińska Mazowieckiego"
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 29 sie 2007, 15:58

Tyle że ktoś musiał wcześniej nagrać poszczególne części zapowiedzi

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 1194
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 29 sie 2007, 16:54

Zgadza się....
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 29 sie 2007, 17:05

Pewnie, tylko że głos jest po takich przekształceniach... Tak jakby mówić o osobie, która użyczyła głosu syntezatorowi mowy na Placu Wilsona
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 29 sie 2007, 17:09

MeWa pisze:Tak jakby mówić o osobie, która użyczyła głosu syntezatorowi mowy na Placu Wilsona
Expressivo wykorzystano też w wagonach po modernie unijnej. Ja dla tego programu nie widzę innego zastosowania niż dla niewidomych w posługiwaniu się komputerem.

ODPOWIEDZ