Wandalizm w autobusach, tramwajach i w metrze

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 04 lut 2008, 1:08

Filip7370 pisze:
195 pisze:prawdziwa
Prawdziwa!
To się lepiej takimi rzeczami nie chwal, bo administrator forum będzie zmuszony donieść o tym odpowiednim służbom :>
noidea

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 lut 2008, 1:21

TOMEK pisze: nikt nie będzie ścigał smarkaczy mażących markerami po szybach..!
zależy od podejścia spółki...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

195
Posty: 505
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 04 lut 2008, 8:08

kozioł pisze:3103 ma już porysowaną szybkę z tyłu
co do będzie za 3 lata pewnie #-o ale podobnosz mają być w nich kamery to prawda :?: :?:

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 462
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 04 lut 2008, 18:17

Piotrek pisze:Czym? Siakimś środkiem - nie znam się. Kto? Obsługa czyszcząca jeśli takowa jest O-)
Jak się nie znasz, to czemu zabierasz głos :?: Próbowałem te bazgroły zmyć w swoim busie i jakoś jeszcze nie trafiłem na specyfik, dzięki któremu łatwo by te bazgroły schodziły.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 04 lut 2008, 18:24

Jak się nie znasz, to czemu zabierasz głos :?:
Hmm...pomyślmy :-k Żeby może właśnie się dowiedzieć? Na pewno są takie środki, które potrafią zmyć takie bazgroły. Tylko kierownictwo powinno takie coś zapewnić.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

195
Posty: 505
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 04 lut 2008, 18:29

Piotrek pisze:Na pewno są takie środki, które potrafią zmyć takie bazgroły
są, lecz nie wiele to daje dobry przykład to głównie MAN-y które mają widoczne szorowane bazgrołów na tych górnych "ściankach" z tyłu

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 04 lut 2008, 18:29

Wpisujemy w google i na pierwszej stronie są oferty firm produkujących takie preparaty

cristle
Posty: 104
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:06

Post autor: cristle » 04 lut 2008, 19:07

Nie znoszę szczeniaków mażących najnowsze wozy. Panowie pytający o środek do zmywania - udzielam odpowiedzi, ponieważ jestem chemikiem: można zmyć mieszaniną toluen/ksylen/octan etylu (wszystkie rozpuszczalniki w sklepie z farbami, nie potrzeba hurtowni chemicznej) lub mieszaniną aceton/octan etylu.

michał1984
Posty: 2261
Rejestracja: 02 kwie 2006, 13:08
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Post autor: michał1984 » 04 lut 2008, 19:29

Mysle ze zajezdnie nic sobie z tego nie robią ze autobusy są w syfie,w lato widziałem 8435 cała tylna obudowa pomazana i nic sie nie zmieniło do tego czasu ](*,)
Biedny moderator jak nie może sobie poradzić zamyka kolejne tematy.Brawo :)

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 04 lut 2008, 19:36

cristle pisze:wszystkie rozpuszczalniki w sklepie z farbami, nie potrzeba hurtowni chemicznej
Takie środki powinny być nawet na stanie w zajezdniach. Jak nie to za grosze można kupić hurtowe ilości.
Ale jak widać wspaniałej, jedynie słusznej MZA nie zależy na estetyce pojazdów

Awatar użytkownika
8239
Posty: 254
Rejestracja: 28 lis 2006, 20:03
Lokalizacja: 327901

Post autor: 8239 » 04 lut 2008, 19:39

195 pisze:SU18 z Ostrobramskiej wyglądają gorzej niż MAN-y NG 313 ze Stalowej
Ale w Manie silnik na szczęście leży, więc nie ma tyle powierzchni do malowania, jedynie szyby i pojedyncze plastiki.

195
Posty: 505
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 04 lut 2008, 20:02

jeżdże często dwoma liniami a mianowicie 167 i 522 cechą wspólną tych linii jest to że niekiedy są na nich many 167 :arrow: ITS Michalczewski , 522 :arrow: Stalowa i stwierdziłem że większość wandali przeżuciła się na ITS-y w których monitoring raz jest a raz jest wyrwany a co do Ostrobramskiej to zauważyłem że dbają oni bardziej o U12 niż o U18 można dostrzec że w U12 jakoś się tam starali zmazać te bazgroły natomiast w U18 nic jeździ pomazany z coraz to nowszymi napisikami #-o

Mibars
Posty: 82
Rejestracja: 03 cze 2007, 0:51
Lokalizacja: Nadarzyn

Post autor: Mibars » 04 lut 2008, 20:10

A zwykły denaturat tego nie zmyje? Na pewno mniej śmierdzi i mniej głowa boli po nim, niż po ksylenie...

Dentaurat (taki bezbarwny, o zmienionej nazwie) drogi nie jest, a "permanenty" chyba zmywa... W każdym razie moje markery zmywam właśnie denaturatem (oczywiście nie uzywam ich do mazania po szybach w autobusach :) )

Inna sprawa, że ludzie bazgrolą po autobusach po części dlatego, że mają przykład po innych - gdyby wszystkie autobusy były czyste, albo przynajmniej, gdyby to było w miarę szybko usuwane, to może dzieciakom rzadziej by do głowy przychodziły pomysły typu "my nie będziemy gorsi, obtagujemuy więcej autobusów"...
=Macierzanki=
711
=Okęcie=
a) 301 > 10/17/33
b) 182 > 10/17
c) 7/9/15 > 182/189/401 > 10/17
=PASZKOWSKIEGO=
2 min buty

POWRÓT
(do Okęcia odwrotnie)
703 > Rynek > 20 min buty
711 > Komorowska > 3 min buty
733 > 4 min buty > 711 > 4 min buty
MaxiBus > 20 min buty

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 04 lut 2008, 20:12

U12 mniej zachęcają do bazgrania. Mniejsze jest poczucie anonimowości, natomiast większe prawdopodobieństwo zauważenia przez kierowcę.

195
Posty: 505
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 04 lut 2008, 20:23

właśnie sie dowiedziałem od mojego strauszka który pracuje w TW na Żoliborzu że tramwaje sprząta prywatna firma :neutral:

ODPOWIEDZ