Przystosowanie metra dla niepeĹnosprawnych
Moderator: JacekM
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Tylko że jak na stacji na nierównek fakturze wywróciłby się Zagończyk-BIS albo szalony wózkowicz wywróciłby się od razu miałbyś kontrolę wszystkich możliwych służb, nie mówiąc już o niekończącej się litanii narzekań.
Fakt, kolei nikt się nie czepia, że tam przepisy są różnie interpretowane, ale akurat w Metrze UTK się czepia tego, że np. pociąg za długo stoi na naprawie drzwi i za często zjeżdża na usterki drzwi. To tylko taka drobna różnica.
I pomijając już nawet to, że Metro znowu miałoby postępować wbrew ZTM-owi, który dopiero zlecił szczegółowe analizy odnośnie całościowego przygotowania zmian na stacjach.
Ale przecież pani prezydent, gdyby chciała, mogłaby wymienić władze Metra - nie działają przecież one w próżni. Ale skoro nie wymienia, to najwidoczniej znaczy, że chyba nie ma tak poważnych zastrzeżeń.
Fakt, kolei nikt się nie czepia, że tam przepisy są różnie interpretowane, ale akurat w Metrze UTK się czepia tego, że np. pociąg za długo stoi na naprawie drzwi i za często zjeżdża na usterki drzwi. To tylko taka drobna różnica.
I pomijając już nawet to, że Metro znowu miałoby postępować wbrew ZTM-owi, który dopiero zlecił szczegółowe analizy odnośnie całościowego przygotowania zmian na stacjach.
Ale przecież pani prezydent, gdyby chciała, mogłaby wymienić władze Metra - nie działają przecież one w próżni. Ale skoro nie wymienia, to najwidoczniej znaczy, że chyba nie ma tak poważnych zastrzeżeń.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
Niby miałem nie pisać, że winda na stacji metra Świętokrzyska znowu jest popsuta i że była popsuta także w poniedziałek, więc być może jest już popsuta trzeci dzień, bo wiadomo, że ludzie bardzo ją okupują, gdyż zwozi bezpośrednio na peron, no i żeby nie było, że ciągle narzekam, ale jak to zobaczyłem:
Czasem może warto przystopować z tą autopromocją, bo niekiedy razi.ZTM pisze:Wszystkie windy zainstalowane w metrze utrzymywane są w należytym stanie technicznym. Zapewniają wygodny dostęp do peronów i galerii handlowych na stacjach. Ich guziki, z myślą o niewidomych i słabo widzących pasażerach, zostały oznakowane alfabetem Braille’a (podobne oznakowanie zastosowano już także w części autobusów). Zarząd Transportu Miejskiego nie ma natomiast wpływu na sposób funkcjonowania wind poza obiektami komunikacyjnymi.
Jeszcze dłużej, gdyż w niedzielę nie działała. Nie chciało nam się wózka schodami targać, to zapylaliśmy na Centrum.fraktal pisze:Niby miałem nie pisać, że winda na stacji metra Świętokrzyska znowu jest popsuta i że była popsuta także w poniedziałek, więc być może jest już popsuta trzeci dzień
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.
tak a'propos tego przystosowania - to ciekawym przypadkiem jest Imielin - jest winda z peronu tylko po stronie południowej i prowadzi do chodników (quasi pochylnie) - jako przesiadka "genialna" testowałem to dziś z bagażem z 148 - nigdy więcej - takie kółeczko trzeba zrobić - szkoda, że ktoś dawno dawno temu nie pomyślał, iż z tych wejść może korzystać ktoś inny niż mieszkaniec sąsiednich bloków.
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Na stacjach pierwszego odcinka windy są tylko w południowych głowicach za wyjątkiem Wilanowskiej. Pochylnie są na stacjach A-3 - A-6.
Ciesz się, że w ogóle ktoś pomyślał o windach - w czasach planowania windy były dalekie od standardu wyposażenia stacji metra.
Ciesz się, że w ogóle ktoś pomyślał o windach - w czasach planowania windy były dalekie od standardu wyposażenia stacji metra.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
A to tak ciężko przebudować wyjście, wystarczy na Imielinie przy schodach na KEN dobudować pochylnie i będzie dużo wygodniej a tymi nowymi stacjami też nie jest różowo liczba awarii wind jest sporawa, teraz np. winda na Stare Bielany kier. Kabaty nieczynna i bardzo fajnie wychodzi się z wózkiem (to już wolę stare Ikarusy).MeWa pisze:Ciesz się, że w ogóle ktoś pomyślał o windach - w czasach planowania windy były dalekie od standardu wyposażenia stacji metra.
Ja bym dla rozrywki zadzwonił na żółty telefon i niech dyżurny taszczy wózek po schodachA to tak ciężko przebudować wyjście, wystarczy na Imielinie przy schodach na KEN dobudować pochylnie i będzie dużo wygodniej a tymi nowymi stacjami też nie jest różowo liczba awarii wind jest sporawa, teraz np. winda na Stare Bielany kier. Kabaty nieczynna i bardzo fajnie wychodzi się z wózkiem (to już wolę stare Ikarusy).
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
wszystko można, tylko potrzeba pieniędzy. Metro określało już, gdzie można dobudować windy i/lub pochylnie - teraz to samo potwierdzane będzie w zleconym przez ZTM studium. Jak będą pieniądze, to - po opracowaniu studium - będą wdrażane zmiany, oczywiście stopniowo.Kra pisze:A to tak ciężko przebudować wyjście, wystarczy na Imielinie przy schodach na KEN dobudować pochylnie i będzie dużo wygodniejMeWa pisze:Ciesz się, że w ogóle ktoś pomyślał o windach - w czasach planowania windy były dalekie od standardu wyposażenia stacji metra.
dyżurny stacji nie jest od naprawiania wind. Windy są na gwarancji i są serwisowane przez zewnętrzne firmy. Nie wszystkie awarie da się od ręki naprawić.JacekM pisze: albo weźmie klucz francuski i naprawi windę
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
Na stacji w Pomiechówku zamontowano bąble ostrzegające niewidomych przed krawędzią peronu. Naklejono to na tej białej linii, która jest na każdej modernizowanej stacji. To są jakieś testy? Po drodze do Wwy nie widziałem na żadnej innej stacji takiego patentu.
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Z tego, co wiem, zmiany w SIP-ie nie nastąpią wcześniej niż na przełomie roku.
Co do ramp wypadałoby ustalić kto będzie uprawniony do korzystania. Zwłaszcza że rozładanie może spowodować opóźnienia, wstrzymujące przyjazd nastęnego pociągu.
Co do ramp wypadałoby ustalić kto będzie uprawniony do korzystania. Zwłaszcza że rozładanie może spowodować opóźnienia, wstrzymujące przyjazd nastęnego pociągu.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... rmach.htmlNa wózkach łatwiej w metrze. Będą informacje o platformach
mb
2010-09-12, ostatnia aktualizacja 2010-09-10 21:34
Na wyświetlaczach każdej stacji metra zacznie się pojawiać informacja, kiedy przyjedzie pociąg z obniżona podłogą.
O najnowszych uzgodnieniach z miejskimi urzędnikami poinformował w piątek Marek Sołtys, czyli "szalony wózkowicz", który walczy, by niepełnosprawnym łatwiej było poruszać się po mieście. - Dzisiaj na spotkaniu z przedstawicielami ZTM, Metra Warszawskiego i ratusza uzgodniliśmy, jak poprawić jakość podrożowania pierwszą linią metra - ogłosił na spotkaniu w Muzeum Niepodległości.
Zebrani nagrodzili Marka Sołtysa brawami. Miasto ma kupić przenośne rampy dla trzech stacji, których perony znajdują się na zakręcie (są to: Politechnika, Dworzec Gdański i Plac Wilsona). Tam pokonanie odstępu pomiędzy drzwiami wagonu a krawędzią peronu jest szczególnie trudne dla osób poruszających się wózkiem inwalidzkim. Trwają ustalenia, kto będzie obsługiwać rampy - maszyniści czy obsługa stacji.
Niedawno pisaliśmy, że miasto kupi nowe pociągi metra z automatycznymi rampami. 11 takich składów spotkamy w pierwszej linii metra. Powinny ruszyć w przyszłym roku.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
Obrazek
1. Nie kupią platform ponieważ ich używania na peronach nie pozwalają przepisy kolejowe (lub inne przepisy).
2. Kupią platformy ale będą leżeć w magazynie bo:
a) maszynista nie będzie tego rozkładał bo nie przewiezie tego w kabinie. W przestrzeni pasażerskiej też nie bardzo, bo zawsze ktoś na tym stanie, albo ukradną (tak samo z peronu).
b) obsługa stacji znajdzie milion powodów żeby nie wychodzić z centrum sterowania bo ma "ważniejsze" sprawy do roboty, więc niech inwalida sobie poczeka na "niskopodłogowy" pociąg bo przecież jemu się nie spieszy...
A będzie jak zwykle. Do wyboru:Na wózkach łatwiej w metrze. Będą informacje o platformach
(...)
Miasto ma kupić przenośne rampy dla trzech stacji, których perony znajdują się na zakręcie (są to: Politechnika, Dworzec Gdański i Plac Wilsona). Tam pokonanie odstępu pomiędzy drzwiami wagonu a krawędzią peronu jest szczególnie trudne dla osób poruszających się wózkiem inwalidzkim. Trwają ustalenia, kto będzie obsługiwać rampy - maszyniści czy obsługa stacji.
1. Nie kupią platform ponieważ ich używania na peronach nie pozwalają przepisy kolejowe (lub inne przepisy).
2. Kupią platformy ale będą leżeć w magazynie bo:
a) maszynista nie będzie tego rozkładał bo nie przewiezie tego w kabinie. W przestrzeni pasażerskiej też nie bardzo, bo zawsze ktoś na tym stanie, albo ukradną (tak samo z peronu).
b) obsługa stacji znajdzie milion powodów żeby nie wychodzić z centrum sterowania bo ma "ważniejsze" sprawy do roboty, więc niech inwalida sobie poczeka na "niskopodłogowy" pociąg bo przecież jemu się nie spieszy...
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Wydaje mi się, że ustalenia odbywają się zarówno z przedstawicielami Metra, jak i ZTM-u, więc Twoje czarnowidztwo na tym etapie jest nieuprawnione. Wszystkie kwestie (kto będzie obsługiwał, kto będzie mógł korzystać, zmiany w regulaminach itp.) jest przedmiotem prowadzonych właśnie dyskusji.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]