Warszawska Kolej Dojazdowa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 29 sty 2013, 18:11

Czotyk pisze:No to po co kupować nowy tabor?
Żeby WKD jeździła na napięciu kolejowym :term:
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Czotyk
Posty: 1277
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:03
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Czotyk » 29 sty 2013, 18:13

Wolfchen pisze:
Czotyk pisze:No to po co kupować nowy tabor?
Żeby WKD jeździła na napięciu kolejowym :term:
A no faktycznie :D
Obrazek
^^ widzicie go? On rozpędza się do 300 km/h a pendolino 200 km/ na 80 km...

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 29 sty 2013, 19:02

EN94 da się przerobić na 3kV :D

Jednym słowem nabrali wody w usta, czym potwierdzili nasze przypuszczenia.
Mnie tam to wisi, bo tym nie jeżdżę, ale WKD jest jakby nie patrzeć koleją samorządową, a z finansami samorządów jest kłopot, więc pytam: czy odstawienie tych składów da jakiś wymierny skutek w postaci kar?

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 29 sty 2013, 23:48

MeWa pisze:
Podróżnym w zdecydowanie większym stopniu zależy na punktualności i niezawodności kursowania pociągów na linii WKD, natomiast to czy określony kurs jest realizowany danym typem taboru ma znaczenie drugorzędne[...]
Najgorsze jest to, że zasadniczo w tej kwestii ma rację :D
1. Duża część pasażerów w ogóle nie zauważa lub nie rozróżnia typów pojazdów którymi jeździ.
2. Z klimatyzacją są same problemy - działa za słabo, albo za mocno, trzeba toto nabijać, odgrzybiać itp. - kiedyś było to rozwiązane inaczej i jakoś wszyscy żyli.
3. Niskopodłogowość być może jest bardziej istotna w ruchu podmiejskim niż miejskim(?).
4. WKD jaki widać nie ma problemów Pruszkowa/Otwocka, że jak podjedzie mały skład, to część pasażerów się nie zmieści? Kłania się własna sieć/częstszy takt?

Pozostaje pytanie: kto miał na tym zarobić? ;-)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 30 sty 2013, 0:01

Ale już w rozkładach pochwalili się obiegami niskopodłogowymi.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

paszym
Posty: 158
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:11
Lokalizacja: Opypy

Post autor: paszym » 30 sty 2013, 0:11

Chyba tylko jednym.
Tymczasem dzisiaj jeździły już co najmniej 3 EN97, w tym 003 i 007.
Będę oryginalny i zostawię bez podpisu.

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 30 sty 2013, 18:24

czy odstawienie tych składów da jakiś wymierny skutek w postaci kar?
Jakoś wątpię.
4. WKD jaki widać nie ma problemów Pruszkowa/Otwocka, że jak podjedzie mały skład, to część pasażerów się nie zmieści? Kłania się własna sieć/częstszy takt?
W większości przypadków kolejka jest nie atrakcyjna pod względem przejazdów, natomiast od Komorowa w godzinach szczytów kursują chyba co 10 min.
1. Duża część pasażerów w ogóle nie zauważa lub nie rozróżnia typów pojazdów którymi jeździ.
No nie powiesz mi, że nie widać które są nowe a które stare. A podróżni w większości przypadków klną na te nowe WKDki i wolą stare ;)

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 30 sty 2013, 18:29

Nie mam możliwości sprawdzić jak jest na WKD, sam nią nie jeździłem od kilku lat, sugerowałem się tylko przykładem SKM, gdzie odróżnić 14WE od 35WE "nieprzeszkolonym" pasażerom czasem trudno ;-)

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 30 sty 2013, 18:33

Jacek Z. pisze:tylko przykładem SKM, gdzie odróżnić 14WE od 35WE "nieprzeszkolonym" pasażerom czasem trudno ;-)
Jakby nie patrzeć są to nowe pojazdy (bryła +wnętrze)

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 30 sty 2013, 18:51

Dokładnie, to tak, jak by pasażer nie rozróniał 14WE/35WE od EN57... Zupełnie inna technologia i komfort jazdy... 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 30 sty 2013, 20:08

xavee pisze:No nie powiesz mi, że nie widać które są nowe a które stare. A podróżni w większości przypadków klną na te nowe WKDki i wolą stare ;)
Nie dziwi mnie opinia pasażerów.
Ja jechałem tą nową raz. Tak beznadziejnego wnętrza pojazdu nie widziałem. Nie da się w tym czymś usiąść przy oknie. Bo albo plecami do szyby albo twarzą do słupka....

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 30 sty 2013, 22:41

paszym pisze:Chyba tylko jednym.
Tymczasem dzisiaj jeździły już co najmniej 3 EN97, w tym 003 i 007.
I 011.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 31 sty 2013, 22:13

Dzisiaj (31.01.2013), niestety, nie widziałem wszystkich obiegów, ale w ruchu był EN97-006, a spośród par EN94 jedna sterczała na WKD W-wa Śródmieście (rezerwa czy obieg szczytowy?) - skutecznie blokując widok na peron od strony pociągów jadących średnicą podmiejską :-?

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 31 sty 2013, 22:36

Jacek Z. pisze:Dzisiaj (31.01.2013), niestety, nie widziałem wszystkich obiegów, ale w ruchu był EN97-006, a spośród par EN94 jedna sterczała na WKD W-wa Śródmieście (rezerwa czy obieg szczytowy?) - skutecznie blokując widok na peron od strony pociągów jadących średnicą podmiejską :-?
Planowy pociąg przeczekujący międzyszczyt ;-)
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 01 lut 2013, 8:58

Dziś chyba kolejna EN97 na Grochowie... I tak w kółko :)

ODPOWIEDZ