Z innych też można dojść. A z Milanówka, Radońskiej i Pruszkowa, to niezły spacerek.Walas pisze:Chodzi o to, że z tych stacji można dojść do stacji PKP.MeWa pisze:Czemu stacje Grodzisk Maz. Radońska, Milanówek i Pruszków WKD na schemacie linii WKD są oznaczone jako "styczne z linią PKP"?
Warszawska Kolej Dojazdowa
Moderator: JacekM
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast
Z Pruszkowa WKD do PKP ja idę 15 góra-20min. Z Radońskiej tak samo. Z Milanówka jeszcze nie szedłem.esbek pisze:Z innych też można dojść. A z Milanówka, Radońskiej i Pruszkowa, to niezły spacerek.Walas pisze: Chodzi o to, że z tych stacji można dojść do stacji PKP.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Mimo wszystko znaczenie słowa "styczne" chyba jest trochę inne.
styczny
1. «stykający się z czymś w jednym punkcie»
15- czy 20-minutowy spacer chyba nie spełnia tego założenia.
I dlaczego "Al. Jerozolismkie" (bez WKD w nazwie) nie są na schemacie styczne z przystankiem kolejowym?
styczny
1. «stykający się z czymś w jednym punkcie»
15- czy 20-minutowy spacer chyba nie spełnia tego założenia.
I dlaczego "Al. Jerozolismkie" (bez WKD w nazwie) nie są na schemacie styczne z przystankiem kolejowym?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
No rzeczywiście, cholerna mi styczność, jak dymać minimum kwadrans trzeba... Styczne to są: Śródmieście, Ochota, Zachodnia, Al. Jerozolimskie. Reduta Ordona jest styczna do torów kolejowych, ale nie ma p.o., więc daruję sobieWalas pisze:Chodzi o to, że z tych stacji można dojść do stacji PKP.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
Było o tym w Kurierze Kolejowym. Ma to być zrobione aby skrócić odcinek jednotorowy w przypadku jakiś remontów czy wypadków. Ma to być wykonane jeszcze w tym roku.
Tutej całość.
(Wywiad z prezesem zarządu WKD Grzegorzem Dymeckim)
Tutej całość.
(Wywiad z prezesem zarządu WKD Grzegorzem Dymeckim)
infotram.pl pisze:Jeden z pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej nie będzie miło wspominał niedzielnej podróży tym środkiem transportu. Podczas wysiadania z pociągu na stacji w Pruszkowie został przytrzaśnięty drzwiami, a po ich awaryjnym otwarciu – wypadł z wagonu.
czytaj dalej...
Jeden z pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej nie będzie miło wspominał niedzielnej podróży tym środkiem transportu. Podczas wysiadania z pociągu na stacji w Pruszkowie został przytrzaśnięty drzwiami, a po ich awaryjnym otwarciu –wypadł z wagonu. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna został przytrzaśnięty i pociągnięty przez pociąg, który ruszył ze stacji. Całe zajście wyglądało naprawdę groźnie. Być może tragedii zapobiegła przytomność umysłu jednego z pasażerów, który uruchomił mechanizm awaryjnego otwierania drzwi. Przebieg zdarzeń potwierdzają policjanci. –W niedzielę około godz. 21.15 miał miejsce wypadek na stacji WKD Pruszków. Po dotarciu na miejsce nasze załogi ustaliły, że podczas wysiadania z pociągu mężczyzna został przytrzaśnięty drzwiami. Mógł mieć na to wpływ fakt, że mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu –mówi nam podkom Dorota Nowak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. –Widząc to, inny pasażer awaryjnie otworzył drzwi i wówczas poszkodowany wypadł na peron. Nic poważnego mu się jednak nie stało –zaznacza.
Wie ktoś czy wszystkie EN97 przeszły obtaczanie kół?
W ramach ciekawostek: pierwsza kolejka w dniu dzisiejszym (0.20) zanotowała rekord. Kilka osób zostało na stacjach, bo nie dało się wepchnąć. W miarę luźno zrobiło się dopiero w Podkowie Leśnej. Dziwi mnie, że teraz kiedy są utrudnienia na kolei i coraz więcej ludzi uczestniczy w Nocy Muzeów WKD pozbyła się dodatkowego, "muzealnego" połączenia.
W ramach ciekawostek: pierwsza kolejka w dniu dzisiejszym (0.20) zanotowała rekord. Kilka osób zostało na stacjach, bo nie dało się wepchnąć. W miarę luźno zrobiło się dopiero w Podkowie Leśnej. Dziwi mnie, że teraz kiedy są utrudnienia na kolei i coraz więcej ludzi uczestniczy w Nocy Muzeów WKD pozbyła się dodatkowego, "muzealnego" połączenia.