Warszawska Kolej Dojazdowa

Moderator: JacekM

esbek
Posty: 542
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 06 mar 2013, 22:20

Walas pisze:
MeWa pisze:Czemu stacje Grodzisk Maz. Radońska, Milanówek i Pruszków WKD na schemacie linii WKD są oznaczone jako "styczne z linią PKP"?
Chodzi o to, że z tych stacji można dojść do stacji PKP.
Z innych też można dojść. A z Milanówka, Radońskiej i Pruszkowa, to niezły spacerek.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 06 mar 2013, 22:28

esbek pisze:
Walas pisze: Chodzi o to, że z tych stacji można dojść do stacji PKP.
Z innych też można dojść. A z Milanówka, Radońskiej i Pruszkowa, to niezły spacerek.
Z Pruszkowa WKD do PKP ja idę 15 góra-20min. Z Radońskiej tak samo. Z Milanówka jeszcze nie szedłem.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 mar 2013, 22:35

Mimo wszystko znaczenie słowa "styczne" chyba jest trochę inne.

styczny
1. «stykający się z czymś w jednym punkcie»

15- czy 20-minutowy spacer chyba nie spełnia tego założenia.

I dlaczego "Al. Jerozolismkie" (bez WKD w nazwie) nie są na schemacie styczne z przystankiem kolejowym?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 07 mar 2013, 15:37

Walas pisze:Chodzi o to, że z tych stacji można dojść do stacji PKP.
No rzeczywiście, cholerna mi styczność, jak dymać minimum kwadrans trzeba... Styczne to są: Śródmieście, Ochota, Zachodnia, Al. Jerozolimskie. Reduta Ordona jest styczna do torów kolejowych, ale nie ma p.o., więc daruję sobie :D
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 15 kwie 2013, 22:27

Dziś dowiedziałem się, że WKD planuje zrobić w okolicy stacji Michałowice rozjazd, żeby w razie czego inne kolejki mogły wyprzedzić inną kolejkę czy jakoś tak. :-k
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 15 kwie 2013, 22:32

Taki rozjazd kiedyś kiedyś dawno temu tam był :-)

Niemniej jednak - jest to istotna inwestycja, pozwalająca skrócić szlak krytyczny. Jeszcze można by wybudować jeden trapez, za Zachodnią. I mijankę w Brzózkach, wtedy WKD mogłaby kursować 2x częściej.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 2818
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 16 kwie 2013, 16:12

Było o tym w Kurierze Kolejowym. Ma to być zrobione aby skrócić odcinek jednotorowy w przypadku jakiś remontów czy wypadków. Ma to być wykonane jeszcze w tym roku.
Tutej całość.
(Wywiad z prezesem zarządu WKD Grzegorzem Dymeckim)

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 16 kwie 2013, 20:21

A gdyby tak trapezik i choćby krótki tor odstawczy na DWZ machnąć, to już by był po prostu cud...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 20 kwie 2013, 2:37

Po 0:40 na WG w kierunku Jl zmierzał skład SM42+EN97 prawdopodobnie relacji Mińsk Mazowiecki - Pruszków/Grodzisk Mazowiecki.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 20 kwie 2013, 8:20

A może....
to po prostu był ten, który stał wczoraj na MNG? Tam w sumie cały czas coś z WKD stoi... Cały czas toczą...

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 20 kwie 2013, 11:15

infotram.pl pisze:Jeden z pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej nie będzie miło wspominał niedzielnej podróży tym środkiem transportu. Podczas wysiadania z pociągu na stacji w Pruszkowie został przytrzaśnięty drzwiami, a po ich awaryjnym otwarciu – wypadł z wagonu.

czytaj dalej...
​Jeden z pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej nie będzie miło wspominał niedzielnej podróży tym środkiem transportu. Podczas wysiadania z pociągu na stacji w Pruszkowie został przytrzaśnięty drzwiami, a po ich awaryjnym otwarciu –wypadł z wagonu. ​Z relacji świadków wynika, że mężczyzna został przytrzaśnięty i pociągnięty przez pociąg, który ruszył ze stacji. Całe zajście wyglądało naprawdę groźnie. Być może tragedii zapobiegła przytomność umysłu jednego z pasażerów, który uruchomił mechanizm awaryjnego otwierania drzwi. Przebieg zdarzeń potwierdzają policjanci. –W niedzielę około godz. 21.15 miał miejsce wypadek na stacji WKD Pruszków. Po dotarciu na miejsce nasze załogi ustaliły, że podczas wysiadania z pociągu mężczyzna został przytrzaśnięty drzwiami. Mógł mieć na to wpływ fakt, że mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu –mówi nam podkom Dorota Nowak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. –Widząc to, inny pasażer awaryjnie otworzył drzwi i wówczas poszkodowany wypadł na peron. Nic poważnego mu się jednak nie stało –zaznacza.

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 20 kwie 2013, 13:51

przewoz pisze:A może....
to po prostu był ten, który stał wczoraj na MNG? Tam w sumie cały czas coś z WKD stoi... Cały czas toczą...
Możliwe, wcale nie brałem pod uwagę toczenia kół w taborze WKD na terenie KM-MNG.

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 19 maja 2013, 1:47

Wie ktoś czy wszystkie EN97 przeszły obtaczanie kół?

W ramach ciekawostek: pierwsza kolejka w dniu dzisiejszym (0.20) zanotowała rekord. Kilka osób zostało na stacjach, bo nie dało się wepchnąć. W miarę luźno zrobiło się dopiero w Podkowie Leśnej. Dziwi mnie, że teraz kiedy są utrudnienia na kolei i coraz więcej ludzi uczestniczy w Nocy Muzeów WKD pozbyła się dodatkowego, "muzealnego" połączenia.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 19 maja 2013, 8:02

Wie ktoś czy wszystkie EN97 przeszły obtaczanie kół?
Koła trzeba toczyć cały czas...
I tak co kilka dni na Grochowie ląduje kolejna EN97, na pewno wszystkie tu były po kilka razy.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 19 maja 2013, 10:02

Ale dlaczego na Grochowie? WKD nie ma swojego zaplecza do tego?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ODPOWIEDZ