Komunikacja cmentarna 2013

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Matrix2441
Posty: 1234
Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27

Post autor: Matrix2441 » 03 lis 2013, 9:48

Niestety tak jest chyba co roku...

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 1803
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 03 lis 2013, 17:32

Wie ktoś może jak wyglądała frekwencja w liniach C07, C12, C22, C56? O C25 też chciałem się zapytać spytać, ale Dzidek już napisał:
dzidek pisze:Dziś C25 jeździło przez cały dzień jeden za drugim przez co w autobusach tej linii było sporo miejsca a kierowcy na Placu Narutowicza nie mieli w zasadzie żadnych przerw (-X I 'rewelacyjny' korek na Jagiellońskiej około 12 do al. Solidarności. Oj sporo czasu tam straciłem.
Czy do tego małego cmentarza na Tarchominie na prawdę potrzebna jest specjalna linia? 509+133 (wzmocnione 133) nie wystarczy?

C12. Bemowo potrzebuje mieć swoją linię na Powązki? Bo połączenie Wolskiego z Powązkami to C1+autobusy na Powązkowskiej

C22. Ktoś z tego w ogóle korzysta? Do metra jest C11, ewentualne C90 czy C51.

I czy nie lepiej byłoby przenieść węzeł z Pl. Narutowicza na Dw. Zachodni? (717 i 182 wykopać na Aleje)

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 03 lis 2013, 17:37

ZTM posiada wyjątkowo szczegółowe dane i to chyba w odniesieniu do każdego kursu. Na większości przystanków stali (siedzieli) pisarze. Najbardziej chyba obłożony był radiowóz ZTM-u stojący przy bocznicy na hutę. Cztery osoby, każda z długopisem w ręku :)

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 03 lis 2013, 17:41

Mong pisze:O C25 też chciałem się zapytać spytać
Dziś na C25 spokojnie mogły być dopuszczone sztywniaki. :wink:
Mong pisze:Czy do tego małego cmentarza na Tarchominie na prawdę potrzebna jest specjalna linia? 509+133 (wzmocnione 133) nie wystarczy?
Nie wiem jak w tym roku, ale w zeszłym roku w solówce wszystkie miejsca siedzące były zapełnione.
Mong pisze:C22. Ktoś z tego w ogóle korzysta? Do metra jest C11, ewentualne C90 czy C51.
Jak najbardziej, ze 2 lata temu jechałem ledwo zabieralną solówką, w tym roku też ta linia miała bardzo dobrą frekwencję. Starsi mieszkańcy Żoliborza (których nie brakuje) lubią korzystać z odpowiednika 122. Założeniem tej linii nie jest przede wszystkim dowóz ludzi na przesiadkę do metra, ale bezpośredni odwóz do domu mieszkańców okolic ZP Pl. Grunwaldzki, ZP Ks. Popiełuszki i ZP Pl. Wilsona, którzy mieliby bardzo utrudniony dojazd na Powązki. :wink:

jgas
Posty: 579
Rejestracja: 28 gru 2006, 21:05
Lokalizacja: z ukrycia

Post autor: jgas » 03 lis 2013, 17:44

Pytanie laika: jaki sens miały kręciołki linii 500 po Targówku?
(Radzymińska - Trocka - Pratulińska - Handlowa - Ossowskiego - Myszkowska - Gorzykowska - Radzymińska)
Na większości przystanków trasy objazdowej toto nie staje, na tym jedynym gdzie staje, były zerowe wymiany.

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 03 lis 2013, 17:47

jgas pisze:Pytanie laika: jaki sens miały kręciołki linii 500 po Targówku?
(Radzymińska - Trocka - Pratulińska - Handlowa - Ossowskiego - Myszkowska - Gorzykowska - Radzymińska)
Na większości przystanków trasy objazdowej toto nie staje, na tym jedynym gdzie staje, były zerowe wymiany.
Tym bardziej, że 169 w kierunku Dw. Wschodniego w ogóle na Targówek Mieszkaniowy nie wjeżdżało, co było głupotą, skoro 227 wjeżdżało i zaliczało wszystkie przystanki po drodze.

radeom
Posty: 2469
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 03 lis 2013, 18:08

jgas pisze:Pytanie laika: jaki sens miały kręciołki linii 500 po Targówku?
Sporo osób w rejonie Kołowej chciało jechać w kierunku Bródna i pytania o przystanek/trasę objazdową 500 były częste.
SławekM pisze:Kołowa 01 zresztą będzie zawieszona.
Kraniec C25, a poza godzinami kursowania Cxx obsługa przez normalne linie.

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 03 lis 2013, 18:17

radeom pisze:Kraniec C25, a poza godzinami kursowania Cxx obsługa przez normalne linie.
Nie C25, a C27. A w godzinach kursowania linii cmentarnych w bardzo zbliżonej lokalizacji funkcjonuje jako Cm. Bródnowski (Św.Wincentego) 40. :razz:

pietia
Posty: 790
Rejestracja: 29 maja 2007, 14:21

Post autor: pietia » 03 lis 2013, 20:49

Mong pisze:I czy nie lepiej byłoby przenieść węzeł z Pl. Narutowicza na Dw. Zachodni? (717 i 182 wykopać na Aleje)
Też o tym myślałem. Ale chyba ta pętla byłaby za ciasna dla trzech linii cmentarnych, a przecież musiałyby się tam jeszcze zmieścić przyjeżdżające PKS-y oraz rozliczne marszrutkobusy mające swoje stanowiska przed pętlą. Do tego trzeba byłoby też chyba wywalić parking dla osobówek i postój taxi, a to by jednak było kłopotliwe dla korzytsających z dworca. Chyba, zeby przystanki dla C25, C63 i C84 zlokalizować właśnie wzdłuż Alej, ale tu z kolei pytanie, czy nie ograniczyłoby to przepustowości tej arterii

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 912
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 06 lis 2013, 17:03

126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 06 lis 2013, 18:41

Brakuje mi wpisu z 3 listopada, wyglądającego mniej więcej tak:
Cmentarz Północny. Godzina 12:00. Instruktor z Palisadowej mówi, że wypuszcza kolejny wóz jak ten z przystanku dla wsiadających odjeżdża. Instruktor z przystanku dla wsiadających mówi, że nakazuje odjazd jak widzi, że z Palisadowej wyjeżdża kolejne C88. Ciekawe czemu nie udaje się zachować założonej częstotliwości i czemu tyle C88 stoi wzdłuż Palisadowej?
A tak całkiem serio: nie szło im na tym Północnym. Ja bym im dał jakieś krótkofalówki, bo to, co z Palisadowej wyjeżdżało nijak się miało do tego, co było potrzebne na przystankach dla wsiadających. Instruktorzy na Palisadowej też w żaden sposób nie pokazywali jak się ustawiać, więc bywało, że przez kilka odczekujących autobusów jednej linii, stojących obok siebie, nie mogły wyjechać wozy innej linii, stojące z tyłu.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 06 lis 2013, 20:38

Otóż to. Sterowanie na Północnym, delikatnie ujmując, szło bardzo słabo.
noidea

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 06 lis 2013, 22:15

A w ogóle jakąś nagrodę dałbym racjonalizatorowi, który sprawdzony we wcześniejszych latach model meldowania polegający na tym, że chodził człowiek i Walasował wozy tak, że nie musiałem wyjść z kabiny i byłem zameldowany, zamienił na "idź do Jelcza". Bo tej zasranej pieczątki nie można było wynieść z Jelcza. Lepiej było, jak ileś wozów stało a kierowcy w Jelczu czekali w kolejce do pani udającej pana (bo w Jelczu siedziała pani, a na pieczątce było napisane, że pan instruktor). A za wozami, których kierowcy poszli się meldować stały inne wozy i nie mogły wyjechać, bo Drużyna Pierścienia z Północnego nie pozwalała postawić klamota po lewej, żeby umożliwić przejazd. "Podjedź", a jak stało się na pierwszego do wyjazdu z Palisadowej, to wtedy kazali się iść meldować.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 06 lis 2013, 23:33

Instruktorzy z MZA przeszli samych siebie pod koniec trzeciego dnia :) Oficjalnie na ostatniego z Narutowicza oraz północnego na C84 miał odjechać 8155. Na północnym okazało się, że są jeszcze trzy inne brygady C84, 85XX które miało odjechać 16:40, ale odjechało o 17:05 gdyż kierująca plotkowała sobie w Jelczu, 8523 które miało odjechać o 16:50, a odjechało o 17:08 gdyż nikt kierowcy na przystanku dla wsiadających nie powiedział, że ma już jechać oraz 81XX które miało odjechać o 17:00, ale odjechało o 17:14 gdyż kierowca został zablokowany przez dwie brygady C13 stojące obok siebie... 8155 odjechał planowo o 17:10.
Takiego burdelu na północnym dawno nie widziałem.

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 07 lis 2013, 10:46

Propaganda sukcesu wiecznie żywa.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

ODPOWIEDZ