Komunikacja miejska w czasie budowy II linii metra
Moderator: Wiliam
- Matrix2441
- Posty: 1234
- Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27
Coś by jednak było trzeba pokombinować w szczycie A na Wileńskim. Ostatnio na odcinku Rzeszotarskiej - Dw. Wileńskim w stronę metra są takie korki, że jak ktoś - tak, jak ja - jedzie na Wileński, to bardziej opłaca mu się wysiąść na Rzeszotarskiej i przejść do Wileńskiego na piechotę, niż jechać ten przystanek Komunikacją. Dziś było jakieś apogeum - wysiadłem na Rzeszotarskiej, a jak już doszedłem pod Cerkiew, to 160, którym jechałem było gdzieś w okolicach świateł pod Carrefourem. Tak ma być codziennie? 512 ma ten odcinek przelecieć w 0 minut?
Dziś to było nic. Żałuj, że wczoraj nie jechałeś na 8:00. Korek był już od Tesco i bardzo słabo się posuwał przez co jak jechałem w drugą stronę minąłem przynajmniej 20 wozów, po kilka z każdej linii.Matrix2441 pisze:Coś by jednak było trzeba pokombinować w szczycie A na Wileńskim. Ostatnio na odcinku Rzeszotarskiej - Dw. Wileńskim w stronę metra są takie korki, że jak ktoś - tak, jak ja - jedzie na Wileński, to bardziej opłaca mu się wysiąść na Rzeszotarskiej i przejść do Wileńskiego na piechotę, niż jechać ten przystanek Komunikacją. Dziś było jakieś apogeum - wysiadłem na Rzeszotarskiej, a jak już doszedłem pod Cerkiew, to 160, którym jechałem było gdzieś w okolicach świateł pod Carrefourem. Tak ma być codziennie? 512 ma ten odcinek przelecieć w 0 minut?
Jak na razie kombinują z metrem.Matrix2441 pisze:Coś by jednak było trzeba pokombinować w szczycie A na Wileńskim.
Dopóki tępe słoje nie zrozumieją, że trasa W-Z ma w godzinach szczytu być tylko i wyłącznie dla komunikacji miejskiej to tak tam będzie. A, to że nikt nie pilnuje buspasów w ciągu alei Solidarności to już inny problem - zmiany rozkładów itp. nic tu nie dadzą.Matrix2441 pisze:Ostatnio na odcinku Rzeszotarskiej - Dw. Wileńskim w stronę metra są takie korki, że jak ktoś - tak, jak ja - jedzie na Wileński, to bardziej opłaca mu się wysiąść na Rzeszotarskiej i przejść do Wileńskiego na piechotę, niż jechać ten przystanek Komunikacją.
Kwestia losowa.Matrix2441 pisze:Dziś było jakieś apogeum - wysiadłem na Rzeszotarskiej, a jak już doszedłem pod Cerkiew, to 160, którym jechałem było gdzieś w okolicach świateł pod Carrefourem. Tak ma być codziennie?
Jak wyżej - zmiany rozkładów nic z tym nie pomogą.Matrix2441 pisze:512 ma ten odcinek przelecieć w 0 minut?
- Emyl
- Podrzędne Chamidło
- Posty: 7119
- Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
- Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
- Kontakt:
Ja codziennie dzwonię na 112 i zgłaszam blokowanie buspasa. Jeśli zaczniecie robić to samo, to może łaskawie wydelegują patrol. Ale z tym, że bardziej się opłaca iść, to się jeszcze na szczęście nie spotkałem.
- Matrix2441
- Posty: 1234
- Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27
Serio? Codziennie koło 7.45 jest tam tak zawalone, że wyłażę zawsze autobusu i idę na piechotę i praktycznie zawsze jestem szybciej (a idę 7-8 minut).
Pomoże w innych godzinach. Głupi błąd, bo wcześniej czas przejazdu był prawidłowy.Domas pisze:Jak wyżej - zmiany rozkładów nic z tym nie pomogą.Matrix2441 pisze:512 ma ten odcinek przelecieć w 0 minut?
Wystarczy napisać do prasy, większa szansa na sukces.emyl pisze:Ja codziennie dzwonię na 112 i zgłaszam blokowanie buspasa. Jeśli zaczniecie robić to samo, to może łaskawie wydelegują patrol. Ale z tym, że bardziej się opłaca iść, to się jeszcze na szczęście nie spotkałem.
Prasa nagłośni sprawę, ktoś zrobi z tym porządek, ale tak naprawdę to na krótką metę tylko - problem wróci jak bumerang po 2-3 miesiącach dopóki nie otworzą całego placu Wileńskiego.
- Matrix2441
- Posty: 1234
- Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27
Dziś zgodnie z tradycją wysiadłem sobie o 7.45 na Rzeszotarskiej, ale chyba bardziej by mi się opłacało wysiąść na Szwedzkiej, bo stamtąd jeden krótki przystanek do Rzeszotarskiej przeszło 5 minut jechałem. No ale dobra, wysiadłem na tej Rzeszotarskiej, napisałem sobie na kartce dwa długie wzory na fizykę (to mi z 3-4 minuty zajęło) i idę. Za parę minut stoję naprzeciwko cerkwi - a tu naprzeciwko mnie - 162, którym jechałem. Ile ono miało? Na oko -15. Pozdrawiam.
-
bartoni722
- Posty: 6241
- Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
- Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk
A 512 dziś zaskakująco dobrze, bo jechało stado "tylko" na -11 i -6.
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. 
- Szeregowy_Równoległy
- Szeregowe Chamidło
- Posty: 11868
- Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37
Wniosek z tego taki, że trzeba dołożyć 15 minut do czasu przejazdu? Czy może po prostu uznać, że są korki których żaden rozkład nie przetrzyma i nie ruszać, żeby się nie okazało, że za moment buspasa ktoś zacznie pilnować, a czasu będzie dużo za dużo?Matrix2441 pisze:Dziś zgodnie z tradycją wysiadłem sobie o 7.45 na Rzeszotarskiej, ale chyba bardziej by mi się opłacało wysiąść na Szwedzkiej, bo stamtąd jeden krótki przystanek do Rzeszotarskiej przeszło 5 minut jechałem. No ale dobra, wysiadłem na tej Rzeszotarskiej, napisałem sobie na kartce dwa długie wzory na fizykę (to mi z 3-4 minuty zajęło) i idę. Za parę minut stoję naprzeciwko cerkwi - a tu naprzeciwko mnie - 162, którym jechałem. Ile ono miało? Na oko -15. Pozdrawiam.
To niech tego buspasa wreszcie ktoś zacznie pilnować. 
- Matrix2441
- Posty: 1234
- Rejestracja: 08 lip 2010, 17:27
Jak można pilnować przejazdu na Radzymińskiej, to i Buspasa na Solidarności też można. Kiedyś tam od groma Straży Miejskiej stało, a teraz jak jest potrzebna, to ani razu nie widziałem...
- Szeregowy_Równoległy
- Szeregowe Chamidło
- Posty: 11868
- Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37
Straż Miejska nie może pilnować buspasa. Znaczy: mogą stać i udawać, że coś robią, ale nie mogą karać kierujących samochodami za wjazd na buspas. Mogą najwyżej robić zdjęcia wjeżdżającym na buspas i przekazywać WRD.
SM może robić tylko to, za co ich nikt nie lubi, do niczego się nie nadają 
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88