Rozkł‚ad jazdy KM i SKM 2013/14

Moderator: JacekM

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 23 lut 2014, 9:17

http://www.rynek-kolejowy.pl/50922/za_m ... lepiej.htm
Poprawa na linii KM2 ma według Kolei Mazowieckich nastąpić niebawem, jednak nie wszystkie oczekiwania pasażera zostaną spełnione. - Koleje Mazowieckie uruchomią dodatkowy pociąg w szczycie porannym. Pociąg będzie ruszał z Mińska Mazowieckiego o godz. 7.19, w Sulejówku będzie o godz. 7.38 - informuje Jolanta Maliszewska z biura prasowego rzecznika Kolei Mazowieckich, dodając jednocześnie, że spółka nie planuje wprowadzenia dodatkowego postoju pociągu "Łukowianka" w Sulejówku.
Czyli wyszło na nasze. Po kilku miesiącach męczarni, mamy częściowy powrót do stanu z grudnia. I nie można było tak od razu?

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 28 mar 2014, 19:52

Na Hafasie pojawiły się wpisy dotyczące następnej korekty RJ obowiązujące od 27 kwietnia. Po pobieżnym przejrzeniu KM9 wygląda na zmiany kosmetyczne, kilkuminutowe.
Są pewne zmiany dotyczące dwóch przyśpieszonych w popołudniowym szczycie. 15653 odjedzie z WZS o 16:35 (12 minut później) i nie obleci 19617 (teraz to robił w Legionowie), 15655 podobnie, odjazd z WZS 17:32 i jazda za 19619 do Nasielska.

abubu
Posty: 144
Rejestracja: 11 sie 2009, 20:20

Post autor: abubu » 01 kwie 2014, 10:34

Pojawił się nowy pociąg 11382 z Małkini przez Legionowo do W-wy Wschodniej, od Tłuszcza bez zatrzymania.
Powrotny 91733.

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 01 kwie 2014, 20:40

Na stronie KM tabele już dostępne.
Z uporem maniaka twierdzą, że między Kasprzaka a Zachodnią p8 przejazd trwa 3 minuty. Jadąc zgodnie z przepisami trwa to 5 i pół minuty. Jak ktoś korzysta z tej trasy, niech weźmie to pod uwagę przy ewentualnych przesiadkach.

grzegorz
Posty: 1323
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 02 kwie 2014, 10:16

WojtekE65 pisze:Na stronie KM tabele już dostępne.
Z uporem maniaka twierdzą, że między Kasprzaka a Zachodnią p8 przejazd trwa 3 minuty. Jadąc zgodnie z przepisami trwa to 5 i pół minuty. Jak ktoś korzysta z tej trasy, niech weźmie to pod uwagę przy ewentualnych przesiadkach.
To jakie tam jest ograniczenie? 20? 10? Bo na moje oko, to rowerem jedzie się o wiele krócej.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 02 kwie 2014, 10:23

10.

Awatar użytkownika
laczor
Posty: 372
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:43
Lokalizacja: Warszawa/Tłuszcz
Kontakt:

Post autor: laczor » 03 kwie 2014, 12:31

Korekta rozkładu 26.04. Zainteresowanie wzbudza jedna para pociągów relacji Małkinia (4:13) - Warszawa Wschodnia (6:02) i Warszawa Wschodnia (20:45) - Małkinia (22:49). Od Tłuszcza do WWO bez zatrzymania jako przyśpieszony. Zapewne przez Legionowo bez zatrzymania, tylko dlaczego przy całkiem dobrych godzinach kursowania przy okazji nie mógłby skorzystać Radzymin i Nieporęt. :-?
www.linia29.cal.pl Linia 29 Tłuszcz-Ostrołęka

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 04 kwie 2014, 15:47

Bez zatrzymania bym zrozumiał, gdyby był przez Mińsk, ale w takim wypadku to bez sensu kompletnie...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 04 kwie 2014, 20:26

Jak znam życie szybko będzie miał zatrzymanie :term:
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 05 kwie 2014, 13:39

Tablice z korektą od 27 kwietnia na stronie PLK są już dostępne.

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 29 kwie 2014, 9:34

Pojawiła się nowa wersję rozkładów (beta):

Artykuł:
http://www.rynek-kolejowy.pl/52035/nowy ... iagow.html

Link bezpośredni:
http://beta.rozklad-pkp.pl/

Po szybkim przejrzeniu brakuje mi w "rozkładzie ze stacji" rozkładu całorocznego, w którym z wyprzedzeniem pojawiały się wpisy dotyczące przyszłej korekty rozkładu.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 maja 2014, 18:50

Wracając wczoraj od przyszłych teściów zauważyłem pewną ciekawostkę przyrodniczą...

Z Wyszkowa do Tłuszcza są dwa pociągi: 17:34 i 18:31. Ten z 17:34 w Tłuszczu jest o 17:59, a ten z 18:31 melduje się o 19:03.

A teraz klucz programu: z Tłuszcza na Wileniak pociągi odjeżdżają o 17:38 i 19:30, zaś do Warszawy Gdańskiej (podsył na Sierpc) jest o 17:49. I teraz pytanie do mądrych głów: czy nie można było tego z 17:34 przyśpieszyć o 10 minut (albo podsyłu szynobusa opóźnić o 10 minut) i je skomunikować? :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

alojz
Posty: 2490
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 08 maja 2014, 19:26

Niedasie

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 maja 2014, 20:28

Na to wychodzi... A Wyszków mógłby kolejom zapewnić całkiem niezłą ilość pasażerów - o ile kolejarze zamiast martwić się wyłącznie o siebie, to zaczną myśleć, jak by tu pasażerów pozyskać...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 08 maja 2014, 20:30

Z Wyszkowa nie można wcześniej, bo jedzie pociąg z naprzeciwka (przyjazd 17:31).

Z Tłuszcza nie można później, bo trzeba zdążyć na mijankę z Esperanto w Emilianowie.

To nie jest złośliwość, tylko realia linii jednotorowych w warunkach ruchu objazdowego.

ODPOWIEDZ