Warszawska Kolej Dojazdowa

Moderator: JacekM

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 16 maja 2014, 8:32

Można by jeszcze zrobić dwa odcinki Śródmieście-Opacz i Opacz-Komorów. Dałoby to takt 40 minut z uwzględnieniem na 5 minut na zmianę kabiny i 5 minut na przesiadkę w Opaczy. ZKA do Śródmieścia może być niepewne przez korki.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 maja 2014, 13:55

Piottr pisze:Nie rozumiem, dlaczego zarząd WKD wzbrania się przed odtworzeniem trapezu w Michałowicach. W końcu 4 rozjazdy wraz z srk to jest jakieś 8 milionów złotych, a ile daje możliwości dywersyfikowania ruchu i wzmocnienia oferty na miejskim odcinku...
Bez torów odstawczych niewiele.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 16 maja 2014, 21:08

Podstacjom za jedno, czy pociągi jadą jednym torem, czy dwoma. Ale zajechać czterema pociągami na Śródmieście WKD nie będzie łatwo. Zależy, na ile da się skorzystać z kawałka zamkniętego toru...
Nie w tym rzecz, czy podstacja utrzyma na jednej sekcji 4 pociągi jadące sznurkiem jeden za drugim... Czyli takie "megawahadło"
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 18 maja 2014, 16:01

Obawiam się, że przy częstotliwości 60 minut, takie "megawahadło" będzie puste.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 18 maja 2014, 17:25

Mając do wyboru komunikacje autobusowa zastępczą klucząca po wszystkich ulicach by zaliczyć wszystkie stacje, bałagan na LK1 to chętnych może być sporo.
Obrazek

alojz
Posty: 2490
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 23 maja 2014, 19:09

Przetarg na dostawę 6 ezt wygrał Newag - http://wkd.com.pl/images/przetargi/6_EZ ... _05_23.pdf

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 24 maja 2014, 19:41

No to unifikacja taboru poszła w ....

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego WKD nie zamówiła odpowiedniej liczby taboru od razu w przetargu z opcją.
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

VLnt7
Posty: 743
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:57

Post autor: VLnt7 » 24 maja 2014, 19:53

Patrząc na EN97 to akurat błogosławieństwo, że nie zamówili ich więcej od razu.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 2958
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 24 maja 2014, 20:34

A czy one będą jeździły przy obecnym napięciu czy już tylko pod napięciem 3kV?
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 maja 2014, 21:40

Tylko 3kV.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 06 cze 2014, 18:48

WojtekE65 pisze:Można by jeszcze zrobić dwa odcinki Śródmieście-Opacz i Opacz-Komorów. Dałoby to takt 40 minut z uwzględnieniem na 5 minut na zmianę kabiny i 5 minut na przesiadkę w Opaczy. ZKA do Śródmieścia może być niepewne przez korki.
Mamy już oficjalny rozkład zamknięciowy.
Rzeczywiście zrobili punkt przesiadkowy w Opaczy, tylko takt będzie 45 minut. ZKA omija niektóre przystanki i dojeżdża do Zachodniej.
Szczegóły na stronie WKD:
http://www.wkd.com.pl/images/Rozk%C5%82 ... 014_A4.pdf

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 07 cze 2014, 17:15

W ZKA (Dw. Zachodni - Komorów) oczywiście będzie obowiązywał Wspólny Bilet na odcinku: Dw. Zachodni - PKP WKD Al. Jerozolimskie - Żywiecka? Swoją drogą Berestecka mogłaby pełnić funkcję przystanku zastępczego zamiast Reduty Ordona, ale pewnie WKD obawiało się tłumu ludzi między Dw. Zachodnim, a Berestecką. :wink:

Piotr Wi
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2008, 19:37
Lokalizacja: Kanie

Post autor: Piotr Wi » 14 cze 2014, 9:17

Tymczasem kolejne modyfikacje "wybitnie" udanych EN97 trwają:
http://wiadomosci.wpr24.pl/cztery-pocia ... 20297.html
Ciekawe na jakim etapie rozwiązanie problemu szybkiego zużycia powierzchni tocznych zestawów kołowych.

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 14 cze 2014, 9:27

A co z EN95, bo jakoś ostatnio nie sposób go spotkać w ruchu? :wink:

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 14 cze 2014, 11:03

ashir pisze:A co z EN95, bo jakoś ostatnio nie sposób go spotkać w ruchu? :wink:
ZTCW to EN95 jest chyba w Bydgoszczy na przerobieniu na 3000V :).
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

ODPOWIEDZ