Warszawska Kolej Dojazdowa
Moderator: JacekM
Można by jeszcze zrobić dwa odcinki Śródmieście-Opacz i Opacz-Komorów. Dałoby to takt 40 minut z uwzględnieniem na 5 minut na zmianę kabiny i 5 minut na przesiadkę w Opaczy. ZKA do Śródmieścia może być niepewne przez korki.
- fik
- Naczelne Chamidło
- Posty: 27740
- Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
- Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser
Bez torów odstawczych niewiele.Piottr pisze:Nie rozumiem, dlaczego zarząd WKD wzbrania się przed odtworzeniem trapezu w Michałowicach. W końcu 4 rozjazdy wraz z srk to jest jakieś 8 milionów złotych, a ile daje możliwości dywersyfikowania ruchu i wzmocnienia oferty na miejskim odcinku...
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!
Nie w tym rzecz, czy podstacja utrzyma na jednej sekcji 4 pociągi jadące sznurkiem jeden za drugim... Czyli takie "megawahadło"Podstacjom za jedno, czy pociągi jadą jednym torem, czy dwoma. Ale zajechać czterema pociągami na Śródmieście WKD nie będzie łatwo. Zależy, na ile da się skorzystać z kawałka zamkniętego toru...

Obawiam się, że przy częstotliwości 60 minut, takie "megawahadło" będzie puste.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
Mając do wyboru komunikacje autobusowa zastępczą klucząca po wszystkich ulicach by zaliczyć wszystkie stacje, bałagan na LK1 to chętnych może być sporo.

Przetarg na dostawę 6 ezt wygrał Newag - http://wkd.com.pl/images/przetargi/6_EZ ... _05_23.pdf
No to unifikacja taboru poszła w ....
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego WKD nie zamówiła odpowiedniej liczby taboru od razu w przetargu z opcją.
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego WKD nie zamówiła odpowiedniej liczby taboru od razu w przetargu z opcją.
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....
Patrząc na EN97 to akurat błogosławieństwo, że nie zamówili ich więcej od razu.
- vernalisadonis
- Posty: 2958
- Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12
A czy one będą jeździły przy obecnym napięciu czy już tylko pod napięciem 3kV?
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej
- Glonojad
- Dark Lord of The Plonk
- Posty: 26874
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
- Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki
Tylko 3kV.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.
Mamy już oficjalny rozkład zamknięciowy.WojtekE65 pisze:Można by jeszcze zrobić dwa odcinki Śródmieście-Opacz i Opacz-Komorów. Dałoby to takt 40 minut z uwzględnieniem na 5 minut na zmianę kabiny i 5 minut na przesiadkę w Opaczy. ZKA do Śródmieścia może być niepewne przez korki.
Rzeczywiście zrobili punkt przesiadkowy w Opaczy, tylko takt będzie 45 minut. ZKA omija niektóre przystanki i dojeżdża do Zachodniej.
Szczegóły na stronie WKD:
http://www.wkd.com.pl/images/Rozk%C5%82 ... 014_A4.pdf
W ZKA (Dw. Zachodni - Komorów) oczywiście będzie obowiązywał Wspólny Bilet na odcinku: Dw. Zachodni - PKP WKD Al. Jerozolimskie - Żywiecka? Swoją drogą Berestecka mogłaby pełnić funkcję przystanku zastępczego zamiast Reduty Ordona, ale pewnie WKD obawiało się tłumu ludzi między Dw. Zachodnim, a Berestecką. 
Tymczasem kolejne modyfikacje "wybitnie" udanych EN97 trwają:
http://wiadomosci.wpr24.pl/cztery-pocia ... 20297.html
Ciekawe na jakim etapie rozwiązanie problemu szybkiego zużycia powierzchni tocznych zestawów kołowych.
http://wiadomosci.wpr24.pl/cztery-pocia ... 20297.html
Ciekawe na jakim etapie rozwiązanie problemu szybkiego zużycia powierzchni tocznych zestawów kołowych.
A co z EN95, bo jakoś ostatnio nie sposób go spotkać w ruchu? 
ZTCW to EN95 jest chyba w Bydgoszczy na przerobieniu na 3000Vashir pisze:A co z EN95, bo jakoś ostatnio nie sposób go spotkać w ruchu?
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1