Komunikacja w Rembertowie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
PiotrekP
Posty: 2327
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 18 lut 2015, 23:48

Emyl pisze:Tam nie ma miejsca na postój - musiałby cisnąć na Kolonię, gdzie i tak jest ciasno.
Myślałem o podjeździe pod PKP, a dalej na AON. Co jak co, ale większość osób wysiada jednak na Eskulapów, żeby dojść do pociągu.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 19 lut 2015, 0:00

osa pisze:Za bramą ma jeździć prosto - tak było mówione radnym.
Jak pojedzie cały czas prosto, to najbliższe miejsce do zawracania będzie za przejazdem kolejowym... Pętla REMBERTÓW-POLIGON? :term:
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
PiotrekP
Posty: 2327
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 19 lut 2015, 0:07

Fakt, może tam, nawet zawrotka jest. To już Zielonka :)

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 21 lut 2015, 0:06

Wątpię, żeby za przejazdem postawili słupek, stąd też taka, a nie inna nazwa mi do łba przyszła... :P
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 21 lut 2015, 2:37

Tam nie ma miejsca na zawrotkę. Powierzchnia przy Supertajnym Wojskowym Instytucie Badań Chemiczno-Jądrowych to piachokamulec. Dla Szczanii to chyba jednak wciąż za słabo :term:

grzegorz
Posty: 1323
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 21 lut 2015, 6:52

,,, kwestię dobrowolnego pakowania się w przekraczanie (już wkrótce) użytkowanych torów - jako oczywistą - pomijając.

Awatar użytkownika
ncc2000
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:01

Post autor: ncc2000 » 02 kwie 2015, 12:10

Z tego co piszą lokalne media Rembertów żąda (chyba wczoraj podjęto stosowną uchwałę) od ZTM przywrócenia tras 143 i 514. Ciekawe co z tego wyjdzie.

Gdynianin
Posty: 715
Rejestracja: 13 sie 2011, 21:32

Post autor: Gdynianin » 02 kwie 2015, 13:08

Może warto pójść na częściowy kompromis i zamienić końcówki; 514 do Wiatracznej, a 143 w kierunku stadionu lub centrum*. Na dłuższą metę to rozwiązanie korzystniejsze bo zmniejsza znaczenie 514. Inną zaletą jest też zwiększenie ilości miejsc w relacjach Saska-Centrum/Stadion* oraz Saska-Plac Szembeka.

* - zależnie od tego co wywalczy Rembertów

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 02 kwie 2015, 19:29

Ja naprawdę nie rozumiem... Mając tak wygodne połączenie kolejowe żądać jeszcze bezpośrednich autobusów do centrum. To jest po prostu bezczelność.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 02 kwie 2015, 20:01

To jest niestety małomiasteczkowa mentalność, gdzie każdy autobusik dojeżdża na rynek.
Obrazek

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 02 kwie 2015, 20:51

Bo kolej działa, niestety, źle i nie zapowiada się szybko, że to się zmieni. Remonty (ciągle coś na linii średnicowej, a bez niej jaki to dojazd koleją z Rembertowa?), awarie, wypadki - wielogodzinne paraliżowanie całych linii. Do tego tłok w porannych kursach. Stąd naciski na przedłużanie tras autobusom. To samo na linii otwockiej (obrona linii 521). Mimo wszystko mam nadzieję, że ZTM w sprawie Rembertowa się nie ugnie.

Gdynianin
Posty: 715
Rejestracja: 13 sie 2011, 21:32

Post autor: Gdynianin » 02 kwie 2015, 20:55

Nadal uważam, że tu próśb warto częściowo wysłuchać - zamienić 143 i 514 końcówkami lub ewentualnie 143 przekierować do Centrum. Docelowo 143 pewnie i tak wróci na GUS, więc tu walczyć o skróconą trasę nie warto. Za to jeśli skróci się "dziś" 514 do Wiatracznej i połączy z 173 w jedno 137 to za te kilka miesięcy-rok większość o niej zapomni.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 02 kwie 2015, 20:58

Narzekanie na pociąg jest bezpodstawne. Kolega dojeżdża pociągiem z Wesołej i spóźnia się może raz na rok.

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 02 kwie 2015, 21:01

Jak remontują tradycyjnie co rok linię średnicową też dojeżdża? Jak trup na torach też?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 kwie 2015, 21:03

osa pisze:Bo kolej działa, niestety, źle i nie zapowiada się szybko, że to się zmieni. Remonty (ciągle coś na linii średnicowej, a bez niej jaki to dojazd koleją z Rembertowa?), awarie, wypadki - wielogodzinne paraliżowanie całych linii. Do tego tłok w porannych kursach. Stąd naciski na przedłużanie tras autobusom. To samo na linii otwockiej (obrona linii 521). Mimo wszystko mam nadzieję, że ZTM w sprawie Rembertowa się nie ugnie.
Z pewnością dysponujesz danymi i możesz mi powiedzieć, kiedy ostatnio był wielogodzinny paraliż linii siedleckiej.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

ODPOWIEDZ