Informacja w Swingach i Jazzach

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

gfedorynski
Posty: 908
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 14 paź 2015, 11:45

Czy każde powieszenie i zdjęcie worka jest zatwierdzoną przez Galasa zmianą organizacji ruchu?

drobert
Posty: 1268
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 15 paź 2015, 1:54

Zapewne tak jest i pewnie o to tu chodzi by zrobić sztuczny problem a później go rozwiązać. Jak TW chcą używać skrętu to muszą przynieść stos dokumentów, ktoś musi to podpisać czy ktoś inny musi zdjąć worki. A światełka i tak pod tymi workami sobie migają jakby nigdy nic i nikomu by nie przeszkadzały jakby były. Tak samo jak była zamknięta dla tramwajów Wołoska to na każdym skrzyżowaniu każdy sygnalizator tramwajowy został ubrany w worek. I tak naprawdę nie wiadomo po co bo nikt tego w czynie społecznym nie zrobił a nikomu odkryte semafory by nie przeszkadzały. Dla nie jest to szkoda pieniędzy, które można wykorzystać na bardziej potrzebne rzeczy.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24943
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 15 paź 2015, 5:54

To nie TW. To ZTM wybiera które relację sekretne mają być używane.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 paź 2015, 6:19

Relacje sekretne, hm...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 15 paź 2015, 7:44

Glonojad pisze:Relacje sekretne, hm...
A co, nie znasz takich? Niedawne zjazdy 73 z NB na Mokotów, dojazdy 25 na ZOO :)

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 15 paź 2015, 10:51

Zjazdy dodatków z 31 na Mokotów( nie wszystkie wykazane).
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 15 paź 2015, 23:05

Stary Pingwin pisze:Zjazdy dodatków z 31 na Mokotów( nie wszystkie wykazane).
Ale już będą. Choć bez tego wieczornego zjazdu na Żoliborz, ale nie można mieć wszystkiego przecież :)

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 21 paź 2015, 10:33

Dzisiaj widziałem 3635 jadącego na 41 w stronę Namysłowskiej z napisem "Woronicza" i koralami składającymi się tylko z krańców. Ściął się? Wszystko ręcznie ustawiane? A może w ogóle nie wgrano trasy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2005, 16:07
Lokalizacja: Zielone Pola Białej Łąki
Kontakt:

Post autor: Tyrystor » 22 paź 2015, 8:44

Ręcznie ustawiona trasa. Gdyby to było R&G powiedziałbym "ustawiane przez 4".
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11

gfedorynski
Posty: 908
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 22 paź 2015, 10:44

Wczoraj/przedwczoraj widziałem zjazdy swingów od strony Bemowa na Wolę, z linii 13 i 20. Do wyboru do koloru:
"Kurs skrócony / Rogalińska"
"Kurs skrócony / Zajezdnia Wola"
"Zjazd do zajezdni Wola"

Nie można tego jakoś ujednolicić? Komu przeszkadzają normalne zjazdy? Pierwszy i drugi przypadek są do dupy, bo Rogalińska to nie jest kurs skrócony dla dwudziestki, więc jeśli ktoś się brzydzi zjazdu to powinno być "Trasa zmieniona" (oczywiście kompletnie bez sensu). Drugi przypadek jeszcze gorszy, bo tramwaj skręcający z Młynarskiej w prawo nie obsługuje przystanku Zajezdnia Wola i tu już mógłby się trafić słusznie wkurzony pasażer.

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 22 paź 2015, 14:07

Ja wczoraj widziałem dwie bardzo ciekawe wersje trasy na Swingach kursujących na linii 17:
- KIELECKA Zmiana Trasy (bez negatywu)
- KIELECKA (w negatywie) Kurs skrócony.

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 22 paź 2015, 14:35

Kurs skrócony zawsze jest w negatywie.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 22 paź 2015, 16:49

No dobra, ale to nie jest kurs skrócony taki jak do Metra Marymont, tylko trasa zmieniona planowo. I nie kurs, a wszystkie kursy na tej linii.

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 22 paź 2015, 16:59

Ło matko, co za purysta językowy :) Przecież kursy skrócone do Marymontu/Wiatracznej/Narutowicza to też "trasa zmieniona planowo", nieprawdaż?
A przypadkiem w tym zamieszaniu nie chodzi o treść napisu, tylko właśnie dokładność informacji pasażerskiej? Trasa zmieniona może być interpretowana różnorako, np. dojadę do celu, ale objazdem. Kurs skrócony sugeruje, że trasa skończy się wcześniej niż zwykle. I zdaje się, że zapowiedzi wówczas mówią o końcu trasy, a to już pasażerom łatwiej ogarnąć.

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 22 paź 2015, 17:31

No dobra, ale głównie chodzi mi o to że są dwie wersje, a raczej powinna być jedna :P

ODPOWIEDZ