Szybkie pytanie

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 02 sty 2016, 13:40

Sprawdź maila.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 sty 2016, 16:03

sajbeer pisze:Jest nawet rezerwa pod drugą jezdnię Broniewskiego. Parkingi i bazarek można szybko zlikwidowač.
Zlikwidować to raczej należałoby zachodnią jezdnię Broniewskiego w rejonie trasy AK...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 02 sty 2016, 21:17

Cypis pisze:Forum, niestety (mechanizmy tego Forum nie rokują jakiejkolwiek możliwości nawiązania rozmowy)
Hm? O.o

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 sty 2016, 10:26

Czy ktoś wie, w jaki sposób mogę wyeksportować dane z openstreetmap do wektorów, żeby nie wyglądały tak, jak na załączonym screenie? Mam na myśli te poprzerywane krzywe... Przecież ręcznie tego nie będę naprawiał dla całego miasta :-k #-o (-o<
Załączniki
Untitled.png


Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 sty 2016, 11:32

Obie te strony są mi znane i niestety nie zawierają potrzebnych mi danych :( Generalnie to nie dane są problemem, a algorytm ich eksportu do PDF/SVG z programu rysującego mapę na podstawie danych.

geograf_OSU
Posty: 644
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:12

Post autor: geograf_OSU » 03 sty 2016, 11:39

Pewnie i to znasz, ale na wszelki wypadek...https://geospatialwandering.wordpress.c ... rpass-api/

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 sty 2016, 11:52

geograf_OSU pisze:lub http://extract.bbbike.org/
O, a tego nie widziałem jeszcze. Zobaczymy, jaka będzie jakość ekstraktu. Dzięki :)

edit: Niestety też lipa. Zbyt dużo obiektów, wszystkie wektorówki mi się kraszują. Także chyba będę musiał walnąć mapę Lublina na piechotkę :boohoo:

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 sty 2016, 13:44


Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 sty 2016, 14:14

To samo - zbyt dużo obiektów. Takie coś nie nadaje się do przeróbki wektorowej. Tu szkopuł tkwi w pozbawieniu mapy niepotrzebnych danych przed eksportem do SVG/PDF, żeby edytor wektorowy nie miał potem problemów z przetwarzaniem. Nie mówiąc już o tym, że samo oczyszczenie tego pliku do poziomu suchej siatki ulic i obszarów zielonych/akwenów jest dość karkołomnym zadaniem. Dlatego użyłem Maperitiva.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 sty 2016, 14:44

.svg to w końcu plik tekstowy i na setki sposobów można obrobić, nawet edytorem tekstu :). Obiekty jakiegoś rodzaju czy koloru łatwo wydzielić.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 sty 2016, 15:01

Też racja, dlatego jeszcze nie skończyłem kombinować :-D

edit: Znalazłem przyczynę pierwotnego problemu. Maperitive posiada przy eksporcie opcję "zoom", którą pominąwszy, uzyskuje się przybliżone położenia węzłów.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5048
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 04 sty 2016, 6:40

Człowiek sobie spokojnie "pendolinem" do Opola jedzie, ale z tyłu pobrzmiewają echa rozmów o komunikacji miejskiej w całym kraju, w sensie gdzie jakie busy jeżdżą. Dwóch miłośników jedzie do Kędzierzyna, tam gdzie ja. Tyle że ja jadę odwiedzić pracodawcę, a chłopaki na "łowy". To ktoś od nas? ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 04 sty 2016, 18:37

Co to właściwie jest i dlaczego?
https://goo.gl/maps/unZYVTtgrbn

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 04 sty 2016, 18:40

Droga do CH Targówek. :)

ODPOWIEDZ