Szybkie pytanie
Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy
Sprawdź maila.
- Glonojad
- Dark Lord of The Plonk
- Posty: 26874
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
- Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki
Zlikwidować to raczej należałoby zachodnią jezdnię Broniewskiego w rejonie trasy AK...sajbeer pisze:Jest nawet rezerwa pod drugą jezdnię Broniewskiego. Parkingi i bazarek można szybko zlikwidowač.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.
- Emyl
- Podrzędne Chamidło
- Posty: 7118
- Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
- Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
- Kontakt:
Czy ktoś wie, w jaki sposób mogę wyeksportować dane z openstreetmap do wektorów, żeby nie wyglądały tak, jak na załączonym screenie? Mam na myśli te poprzerywane krzywe... Przecież ręcznie tego nie będę naprawiał dla całego miasta
-
geograf_OSU
- Posty: 644
- Rejestracja: 28 lut 2007, 15:12
- Emyl
- Podrzędne Chamidło
- Posty: 7118
- Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
- Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
- Kontakt:
Obie te strony są mi znane i niestety nie zawierają potrzebnych mi danych
Generalnie to nie dane są problemem, a algorytm ich eksportu do PDF/SVG z programu rysującego mapę na podstawie danych.
-
geograf_OSU
- Posty: 644
- Rejestracja: 28 lut 2007, 15:12
Pewnie i to znasz, ale na wszelki wypadek...https://geospatialwandering.wordpress.c ... rpass-api/
- Emyl
- Podrzędne Chamidło
- Posty: 7118
- Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
- Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
- Kontakt:
O, a tego nie widziałem jeszcze. Zobaczymy, jaka będzie jakość ekstraktu. Dziękigeograf_OSU pisze:lub http://extract.bbbike.org/
edit: Niestety też lipa. Zbyt dużo obiektów, wszystkie wektorówki mi się kraszują. Także chyba będę musiał walnąć mapę Lublina na piechotkę
Musi być osm? A takie coś: http://users.fuw.edu.pl/~michalj/temp/lublin.svg
- Emyl
- Podrzędne Chamidło
- Posty: 7118
- Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
- Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
- Kontakt:
To samo - zbyt dużo obiektów. Takie coś nie nadaje się do przeróbki wektorowej. Tu szkopuł tkwi w pozbawieniu mapy niepotrzebnych danych przed eksportem do SVG/PDF, żeby edytor wektorowy nie miał potem problemów z przetwarzaniem. Nie mówiąc już o tym, że samo oczyszczenie tego pliku do poziomu suchej siatki ulic i obszarów zielonych/akwenów jest dość karkołomnym zadaniem. Dlatego użyłem Maperitiva.
.svg to w końcu plik tekstowy i na setki sposobów można obrobić, nawet edytorem tekstu
. Obiekty jakiegoś rodzaju czy koloru łatwo wydzielić.
- Emyl
- Podrzędne Chamidło
- Posty: 7118
- Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
- Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
- Kontakt:
Też racja, dlatego jeszcze nie skończyłem kombinować 
edit: Znalazłem przyczynę pierwotnego problemu. Maperitive posiada przy eksporcie opcję "zoom", którą pominąwszy, uzyskuje się przybliżone położenia węzłów.
edit: Znalazłem przyczynę pierwotnego problemu. Maperitive posiada przy eksporcie opcję "zoom", którą pominąwszy, uzyskuje się przybliżone położenia węzłów.
- Paweł_K
- Taki ligowy Bełchatów
- Posty: 5048
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
- Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
- Kontakt:
Człowiek sobie spokojnie "pendolinem" do Opola jedzie, ale z tyłu pobrzmiewają echa rozmów o komunikacji miejskiej w całym kraju, w sensie gdzie jakie busy jeżdżą. Dwóch miłośników jedzie do Kędzierzyna, tam gdzie ja. Tyle że ja jadę odwiedzić pracodawcę, a chłopaki na "łowy". To ktoś od nas? 
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon
Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...
I'll see you on the dark side of the moon
Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...
Co to właściwie jest i dlaczego?
https://goo.gl/maps/unZYVTtgrbn
https://goo.gl/maps/unZYVTtgrbn
Droga do CH Targówek. 